Witamy serdecznie na stronie internetowej Oddziału Łódzkiego
Katolickiego Stowarzyszenia Dziennikarzy.

Mamy nadzieję, że ułatwimy Państwu docieranie do rzetelnej informacji. Tutaj chcemy prezentować wielkość oraz problemy naszego Kościoła, zagadnienia społeczne, cywilizacyjne, publikacje członków Stowarzyszenia, stanowiska w ważnych kwestiach. Nie będziemy konkurować w informacjach bieżących z innymi portalami (niektóre z nich wskazujemy w odnośnikach), natomiast gorąco zapraszamy do lektury wszystkich tekstów - ich aktualność znacznie przekracza czas prezentacji na stronie głównej. Zachęcamy do korzystania z odnośników: "Publikacje" i "Polecane". Mamy nadzieję na stały rozwój strony dzięki aktywnej współpracy użytkowników. Z góry dziękujemy za materiały, uwagi, propozycje.
Prosimy kierować je na adres: lodz@katolickie.media.pl

Skandal w kościele w Innsbrucku: Fotografia nagiego homoseksualisty nad ołtarzem

W barokowym kościele uniwersyteckim pw. św. Jana Nepomucena w Innsbrucku w Austrii okres Wielkiego Postu zainaugurowano specyficzną dekoracją: nad byłym głównym ołtarzem, nad tabernakulum, umieszczono fotografię przedstawiającą nagiego mężczyznę z bliznami i tatuażami leżącego na łóżku. Zdjęcie pokazuje częściowo jego ciało odwrócone głową w dół i jest dziełem Carmen Brucic zatytułowanym „Zmęczony”. Biskup Hermann Glettler wybrał je osobiście.

Fotografia nie ma żadnego wyrazu religijnego, a nagi mężczyzna to David Apakidze, pół Ukrainiec, pół Gruzin, który jest znany jako homoseksualny aktywista z Gruzji.

Apakidze kojarzony jest z klubem Bassini w Tbilisi promującym perwersje seksualne, „założonym w 2014, który gościł występy, które można jedynie zakwalifikować jako piekielne.

W maju 2018 r. na klub nalot przeprowadziła policja i został on zamknięty. (...) Klub otwarto ponownie [po protestach tzw. rave-o-lution] i znów zamknięto na wiele miesięcy z powodu restrykcji covidowych”.

Apakidze jest członkiem „kolektywu gruzińskiej sztuki queer” o nazwie Fungus, której celem jest „zniszczenie toksycznych norm społecznych”.
Brucic przedstawiła Apakidzego jako jednego z aktywistów na swoich fotografiach, które złożyły się na wystawę zatytułowaną „Private Stages” wystawioną na Festiwalu Fotografii w Tbilisi w 2021 r. Zdaniem biskupa, który wybrał fotografię, jest ona „wyrazem wyczerpania i oporu”. Uważa, że interesująca jest w niej „ambiwalencja. Ramiona tworzą jakby V, jak w znaku zwycięstwa. Pod tym względem jest to bardzo mocny symbol postu i Wielkanocy”.

Jeanne Smits z „Life Site News” zauważa, że biskup musiał mieć świadomość innych dzieł Brucic, które są „mroczne i pełne udręki, obfitujące w wizerunki śmierci, odpadów i poddanych destrukcji postaci ludzkich”. Podobnie konto Apakidzego na Instagramie pokazuje równie niepokojące wizerunki transseksualistów, a także wykorzystujące ikony Matki Bożej, które są... „kampanią reklamową pigułek aborcyjnych”. Apakidze uważa aborcję za „akt sakralny”.

Biskup Glettler, który świadomie wybrał fotografię, znany jest z innych skandalicznych działań zarówno, jeśli chodzi o promocję podobnej „sztuki”, jak i wystąpień i wypowiedzi podważających doktrynę Kościoła katolickiego.

W 2020 r. powiedział np., że niemożność wyświęcania kobiet na księży jest trudną do zaakceptowania „nierównością”.

W marcu 2021 bp Glettler skrytykował Kongregację Nauki Wiary za odrzucenie błogosławieństwa par homoseksualnych.

Usprawiedliwiał także udzielanie Komunii św. parom, które po rozwodzie są ponownie w związkach małżeńskich, prowadząc seminaria dla takich par i powołując się na Amoris laetitia papieża Franciszka.

za:www.fronda.pl

***
"Biskup Hermann Glettler wybrał je osobiście."
Hmm... W związku?....  Nakaz?...
Przez kogo "tutejszego" podsuwany?... Bo przez jakiego "głównego suflera" - wiadomo.

Watykan też powinien "osobiście" zabrać się za tak "nawiedzonych"
kn

Copyright © 2017. All Rights Reserved.