Witamy serdecznie na stronie internetowej Oddziału Łódzkiego
Katolickiego Stowarzyszenia Dziennikarzy.

Mamy nadzieję, że ułatwimy Państwu docieranie do rzetelnej informacji. Tutaj chcemy prezentować wielkość oraz problemy naszego Kościoła, zagadnienia społeczne, cywilizacyjne, publikacje członków Stowarzyszenia, stanowiska w ważnych kwestiach. Nie będziemy konkurować w informacjach bieżących z innymi portalami (niektóre z nich wskazujemy w odnośnikach), natomiast gorąco zapraszamy do lektury wszystkich tekstów - ich aktualność znacznie przekracza czas prezentacji na stronie głównej. Zachęcamy do korzystania z odnośników: "Publikacje" i "Polecane". Mamy nadzieję na stały rozwój strony dzięki aktywnej współpracy użytkowników. Z góry dziękujemy za materiały, uwagi, propozycje.
Prosimy kierować je na adres: lodz@katolickie.media.pl

Szokujące słowa premiera Malty. Twierdzi, że zapłodnienie in vitro powinno wyeliminować niepełnosprawne dzieci

Robert Abela, premier Malty, powiedział, że zapłodnienie in vitro powinno pomagać w eliminacji niepełnosprawnych dzieci, w tym tych z zespołem Downa. Jego słowa potępili działacze pro-life.
Członkowie Society for the Protection of Unborn Children (SPUC), najstarszej na świecie organizacji prowadzącej akcje pro-life i działającej edukacyjnie w sferze obrony życia, stwierdzili, że

kampania, którą prowadzi premier Malty przed wyborami, jest głęboko niemoralna i zakorzeniona w eugenice.

Wskazał on, że maltańskie prawo dotyczące zapłodnień in vitro nie idzie wystarczająco daleko, aby umożliwić eliminację dzieci z zaburzeniami genetycznymi, w tym z zespołem Downa. Zasugerował, że in vitro powinno być wykorzystywane do badań przesiewowych pod kątem zaburzeń genetycznych i że takie embriony powinny być niszczone lub przekazywane nauce. Powiedział również, że nikt nie może być w obronie życia i sprzeciwiać się in vitro.

SPUC zwraca uwagę, że zapłodnienie in vitro jest okupione życiem. Liczba embrionów zniszczonych w latach 1991-2017 w Wielkiej Brytanii w procesie zapłodnienia in vitro wyniosła 2 753 560. Wskaźnik niepowodzeń przy tej procedurze wynosi 80 proc.

Michael Robinson, rzecznik SPUC, powiedział:

„Podczas gdy każdy rodzic pragnący mieć dziecko powinien otrzymać współczucie i wsparcie, korzystanie z in vitro, które niszczy więcej życia niż tworzy, nie jest odpowiedzią. Z pewnością nie jest to obrona życia”.

Zwrócił też uwagę, że chęć wyeliminowania przez in vitro dzieci niepełnosprawnych „jest głęboko niemoralne i nawiązuje do najgorszych okrucieństw XX wieku”.

„Nie powtarzajmy tej smutnej historii. Bycie w obronie życia oznacza stanie w obronie całego życia, w każdej chwili, bez wyjątku” – zaznaczył.

za:opoka.org.pl

Copyright © 2017. All Rights Reserved.