Niemcy: kard. Marx „świętował” 20 lat kultu queer. „Pragnę Kościoła inkluzywnego”

Liberalny niemiecki kardynał Reinhard Marx odprawił Mszę świętą z okazji dwudziestolecia „kultu queer” oraz opieki duszpasterskiej nad nim. Podczas kazania ubolewał z powodu „dyskryminacji chrześcijan wobec osób LGBT”. Mówił również, że pragnie Kościoła inkluzywnego.

„Pragnę Kościoła inkluzywnego. Kościoła, który obejmuje wszystkich, którzy chcą kroczyć drogą Jezusa” – powiedział podczas kazania kard. Reinhard Marx. Hierarcha sprawował Mszę świętą dla społeczności LGBT i queer. Okazją do tego było dwudziestolecie „opieki duszpasterskiej” nad tą grupą. „Wszystkie relacje międzyludzkie muszą być naznaczone prymatem miłości. Wtedy mogą zostać zaakceptowani przez Boga” – mówił purpurat.

Warto podkreślić, że podczas Mszy świętej sprawowanej przez purpurata, w prezbiterium znajdowała się tęczowa flaga środowisk LGBT.

Podczas kazania hierarcha nawiązał do niemieckiej drogi synodalnej. Stwierdził, że Kościół synodalny oznacza bycie otwartym na uczenie się i nieustanne poszukiwanie „możliwości Boga”. Zaznaczył, że chodzi także o to, „co mamy do powiedzenia na temat seksualności” i związkach ludzi. „Królestwem Bożym jest odkrycie, że Bóg jest Miłością – we wszystkich jej wymiarach” – mówił. Dodał, że obejmuje to wymiar seksualny, ale nie ogranicza się do niego.

Kard. Marx, będący bliskim współpracownikiem papieża Franciszka, skrytykował to, co nazwał dyskryminacją „ze strony chrześcijan wobec społeczności homoseksualnej”. Podkreślił, że jest „zszokowany, że to trwa”. Dodał, że każdy ma prawo do własnych poglądów, ale on jako biskup nie może kwestionować „uznania prymatu miłości”.

Hierarcha wezwał do „dynamiki otwartości”, która powinna charakteryzować „Drogę Synodalną” Kościoła Katolickiego w Niemczech, mówiąc, że to właśnie miał na myśli papież Franciszek, podkreślając wartość pójścia naprzód, aby „odkryć, co Duch ma do powiedzenia do nas dzisiaj”. Warto podkreślić, że po Mszy świętej kard. Marx spotkał się z przedstawicielami środowisk LGBT i queer.

W specjalnym komunikacie archidiecezji zauważono, że ​​„służba duszpasterstwa męskiego oferuje dedykowane weekendy dla mężczyzn homoseksualnych, bi- i trans, a w obszarze wydziału duszpasterstwa rodzinnego i dorosłych oferowane są inne programy, takie jak rekolekcje dla osób LGBTI”.

Archidiecezja zacytowała słowa lidera projektu: „Tęczowa posługa postrzega siebie jako służbę pojednania Kościoła ze społecznością LGBTI. Działa na rzecz teologicznego rozwiązania tych tradycji i struktur kościelnych, które w przeszłości prowadziły lub nadal prowadzą do dyskryminacji i dewaluacji osób LGBTI, w celu ich przezwyciężenia”.

Jak stwierdzono, celem archidiecezji monachijskiej było, aby „osoby LGBTI doświadczyły uznania w parafiach całej archidiecezji” i znalazły programy „o ich sytuacji życiowej, w której czują się akceptowani i traktowani poważnie jako ludzie i członkowie Kościoła”.

Wielu niemieckich hierarchów publicznie wezwało do zmiany stanowiska Kościoła w sprawie homoseksualizmu. Podobne apele pojawiły się również w sąsiedniej Austrii.

Do niemieckich biskupów, którzy do tej pory publicznie wyrażali poparcie dla błogosławienia związków osób tej samej płci, należą kard. Reinhard Marx, biskup Franz-Josef Bode z Osnabrück, biskup Franz-Josef Overbeck z Essen i biskup Heinrich Timmerervers z Drezna.

Biskup Georg Bätzing, przewodniczący Konferencji Episkopatu Niemiec, wezwał w grudniu 2020 r. do zmian w części dotyczącej homoseksualizmu w Katechizmie Kościoła Katolickiego, która została ogłoszona przez papieża Jana Pawła II w 1992 r. jako przewodnik po nauczaniu Kościół katolicki.

Według CNA Deutsch, biskup Bätzing powiedział, że uważa, że ​​zmiana Katechizmu jest konieczna, wyrażając otwartość na błogosławieństwa związków homoseksualnych, mówiąc: „potrzebujemy na to rozwiązań”.

za:pch24.pl

***

Marx- nazwisko zobowiązuje?...
k