Witamy serdecznie na stronie internetowej Oddziału Łódzkiego
Katolickiego Stowarzyszenia Dziennikarzy.

Mamy nadzieję, że ułatwimy Państwu docieranie do rzetelnej informacji. Tutaj chcemy prezentować wielkość oraz problemy naszego Kościoła, zagadnienia społeczne, cywilizacyjne, publikacje członków Stowarzyszenia, stanowiska w ważnych kwestiach. Nie będziemy konkurować w informacjach bieżących z innymi portalami (niektóre z nich wskazujemy w odnośnikach), natomiast gorąco zapraszamy do lektury wszystkich tekstów - ich aktualność znacznie przekracza czas prezentacji na stronie głównej. Zachęcamy do korzystania z odnośników: "Publikacje" i "Polecane". Mamy nadzieję na stały rozwój strony dzięki aktywnej współpracy użytkowników. Z góry dziękujemy za materiały, uwagi, propozycje.
Prosimy kierować je na adres: lodz@katolickie.media.pl

Skandal w Krakowie!

11 maja w Krakowie może dojść do jednego z większych skandali w ostatnich latach. W tym dniu krakowscy radni będą głosowali nad przyznaniem honorowego obywatelstwa miasta Krakowa przyjaciółce Karola Wojtyły dr Wandzie Półtawskiej. Inicjatorami uhonorowania dr Półtawskiej są radni PiS.
Nie wszystkim się to podoba.

Pomysłodawcy uhonorowania dr Półtawskiej przypomnieli, że w czasie II wojny światowej w wieku 18 lat aktywnie włączyła się w konspirację, była łączniczką. W wieku 20 lat została aresztowana przez gestapo, była torturowana, skazano ją na karę śmierci i odesłano do obozu koncentracyjnego Ravensbrück, gdzie okaleczano ją, poddając eksperymentom medycznym. Pomagała dzieciom oświęcimskim i całe życie walczy o pamięć o tej straszliwej zbrodni. W 2016 r. została odznaczona Orderem Orła Białego – w uznaniu zasług dla Polski i za propagowanie wartości i znaczenia rodziny w społeczeństwie.

Jednak taki życiorys nie przemawia do radnych PO, którzy są przeciwni uhonorowaniu stulatki, ponieważ jest ona przeciwniczką aborcji i in vitro!

Według lewicowych radnych z PO od tej pory głównym kryterium uhonorowania tym zaszczytnym tytułem będzie akceptacja aborcji i in vitro.

Czy w tym PO już wszyscy zwariowali, czy tylko tych paru głupoli w Krakowie?

Ryszard Kapuściński

za:niezalezna.pl

Copyright © 2017. All Rights Reserved.