Niebywałe. PE zdelegalizował polski Trybunał Konstytucyjny!

Nie milkną echa wczorajszej rezolucji Parlamentu Europejskiego, krytykującej porozumienie pomiędzy naszym krajem a Komisją Europejską w sprawie udrożnienia przepływu środków z unijnego Krajowego Planu Odbudowy do Polski.

Na jeszcze bardziej szokującą kwestię zwrócił jednak uwagę sędzia Sądy Najwyższego prof. Kamil Zaradkiewicz. W dokumencie wypuszczonym przez PE czytamy bowiem o polskim „nielegalnym Trybunale Konstytucyjnym” oraz „nielegalnej Krajowej Radzie Sądownictwa”.

„Parlament Europejski „zdelegalizował” Trybunał Konstytucyjny oraz KRS. Zgodnie zapewne z zasadą pierwszeństwa prawa europejskiego przed Konstytucją RP. Przestrzegałem od dawna, a to dopiero początek” – skomentował w mediach społecznościowych sędzia Zaradkiewicz.

za:www.fronda.pl


***

PE chce superpaństwa. Europosłowie poparli zmiany w traktatach

Posłowie do Parlamentu Europejskiego zrobili dziś kolejny krok w kierunku federalizacji Unii Europejskiej, która w zamyśle unijnego establishmentu ma stać się „superpaństwem”. Parlament Europejski przyjął rezolucję, w której wezwał Radę UE do zmiany traktatów, opowiadając się m.in. za zniesieniem zasady jednomyślności w głosowaniach.

W przegłosowanej rezolucji eurodeputowani wyrazili konieczność większego wpływu Unii Europejskiej na takie obszary jak: energetyka, ochrona zdrowia, polityka społeczna, polityka gospodarcza czy obronność. Postulują też zreformowanie procedur głosowania w Radzie UE, aby „zwiększyć zdolność Unii Europejskiej do działania, w tym przejścia z jednomyślności na głosowanie większością kwalifikowaną, w obszarach takich jak sankcje, tzw. klauzule pomostowe oraz w sytuacjach nadzwyczajnych”.

Europosłowie domagają się też przyznania Parlamentowi Europejskiemu m.in. prawa inicjatywy ustawodawczej.

Za przyjęciem rezolucji opowiedziało się 355 europosłów, przeciw było 154, a 48 się wstrzymało.

za:www.fronda.pl

***
... Znaczy-taki Związek Sojuszu Radzieckich Republik - Europejskich?...  ZSRR-E?... Jak to....hmm... historia lubi sobie czynić kpiny z ludzi...

k