Witamy serdecznie na stronie internetowej Oddziału Łódzkiego
Katolickiego Stowarzyszenia Dziennikarzy.

Mamy nadzieję, że ułatwimy Państwu docieranie do rzetelnej informacji. Tutaj chcemy prezentować wielkość oraz problemy naszego Kościoła, zagadnienia społeczne, cywilizacyjne, publikacje członków Stowarzyszenia, stanowiska w ważnych kwestiach. Nie będziemy konkurować w informacjach bieżących z innymi portalami (niektóre z nich wskazujemy w odnośnikach), natomiast gorąco zapraszamy do lektury wszystkich tekstów - ich aktualność znacznie przekracza czas prezentacji na stronie głównej. Zachęcamy do korzystania z odnośników: "Publikacje" i "Polecane". Mamy nadzieję na stały rozwój strony dzięki aktywnej współpracy użytkowników. Z góry dziękujemy za materiały, uwagi, propozycje.
Prosimy kierować je na adres: lodz@katolickie.media.pl

Parlament Europejski przyjął rezolucję ws. aborcji w USA. Nalega na utrzymanie „krwawych przepisów”

Parlament Europejski przyjął specjalną rezolucję ws. dostępu do tzw. „legalnej aborcji” w Stanach Zjednoczonych. Rezolucja ma związek z potencjalnym uchyleniem orzeczenia Roe vs. Wade z 1973 roku, które aktualnie umożliwia w USA zabijanie dzieci nienarodzonych.

Podczas dyskusji plenarnej, unijni parlamentarzyści nalegali na utrzymanie dostępu do aborcji w Stanach Zjednoczonych. Na kanwie dyskusji przyjęto specjalną rezolucję, która wyraża „obawy” w kwestii zdelegalizowania dostępu do aborcji w USA. To konsekwencja doniesień medialnych o możliwości wydania decyzji przez Sąd Najwyższy, który mógłby unieważnić orzeczenie Roe vs. Wade z 1973 roku.

„Prezydent Biden powiedział, że taka decyzja byłaby radykalna i oznaczałaby fundamentalną zmianę w prawie amerykańskim oraz kwestionowałaby inne prawa, a mianowicie dostęp kobiet do opieki zdrowotnej reprodukcyjnej i kontrolę nad własnym życiem i ciałem” – powiedział wiceprzewodniczący Parlamentu Europejskiego Valdis Dombrovskis.

Z kolei Arba Kokalari z Europejskiej Partii Ludowej dostrzegła działalność organizacji pro life, które walczą o zapewnienie pełnej ochrony życia w USA. Jednak ważniejsze dla niej jest utrzymanie możliwości zabijania dzieci nienarodzonych. „W Stanach Zjednoczonych widzimy teraz potężne siły działające aktywnie na rzecz położenia kresu prawu do aborcji” – powiedziała.

Europarlamentarzystka stwierdziła również, że aborcja i możliwość legalnego zabijania dzieci nienarodzonych jest rzekomo fundamentalne dla wszystkich kobiet. Kuriozalnie brzmią jej słowa wypowiedziane podczas debaty. „Ta rezolucja jest tak ważna. To sygnał, że UE opowiada się za wolnością, prawami człowieka, prawami kobiet i że mamy zero tolerancji dla tych, którzy próbują podważać prawa kobiet” – dodała Arba Kokalari.

Ostateczna decyzja Sądu Najwyższego USA ma nastąpić dopiero pod koniec czerwca lub na początku lipca. Szacuje się, że w przypadku obalenia orzeczenia Roe vs. Wade, 26 stanów USA jeszcze bardziej ograniczy lub całkowicie zabroni dokonywania aborcji.

za:pch24.pl

Copyright © 2017. All Rights Reserved.