Witamy serdecznie na stronie internetowej Oddziału Łódzkiego
Katolickiego Stowarzyszenia Dziennikarzy.

Mamy nadzieję, że ułatwimy Państwu docieranie do rzetelnej informacji. Tutaj chcemy prezentować wielkość oraz problemy naszego Kościoła, zagadnienia społeczne, cywilizacyjne, publikacje członków Stowarzyszenia, stanowiska w ważnych kwestiach. Nie będziemy konkurować w informacjach bieżących z innymi portalami (niektóre z nich wskazujemy w odnośnikach), natomiast gorąco zapraszamy do lektury wszystkich tekstów - ich aktualność znacznie przekracza czas prezentacji na stronie głównej. Zachęcamy do korzystania z odnośników: "Publikacje" i "Polecane". Mamy nadzieję na stały rozwój strony dzięki aktywnej współpracy użytkowników. Z góry dziękujemy za materiały, uwagi, propozycje.
Prosimy kierować je na adres: lodz@katolickie.media.pl

Lewicowy skowyt nienawiści z powodu podręcznika prof. Roszkowskiego

W ramach zagwarantowania wszystkim dostępu do edukacji państwo powinno wprowadzić „czeki oświatowe”, czyli przekazywać określoną sumę, którą dziś wydaje na ucznia w każdej szkole publicznej, szkole, którą wybiorą rodzice dziecka. Dzięki temu rozwiązaniu katolicy mogliby posyłać dzieci do szkół katolickich (z lekcjami religii i wychowaniem patriotycznym) a lewicowcy do lewicowych (gdzie dzieci mogłyby się dowiadywać, jak wykorzystywać analny wibrator). Niestety lewica i pseudo liberałowie

są przeciwni temu rozwiązaniu, bo ich zdaniem rodzice nie mają prawa wychowywać dzieci zgodnie ze swoim konserwatywnym światopoglądem. Zdaniem lewicy i pseudo liberałów wszystkie dzieci muszą być poddane lewicowej indoktrynacji, demoralizacji i ogłupianiu.

Wprowadzenie czeków oświatowych ograniczyłoby spory, o jakie to treści mają być kierowane w szkołach do uczniów (dzięki czekom oświatowych byłyby różne szkoły z różnymi ofertami ideowymi). Dziś takiego systemu nie ma i przez to mamy do czynienia ze sporem o treści nauczania — w tym o podręcznik „Historia i Teraźniejszość. Podręcznik dla liceów i techników. Klasa 1. 1945–1979” autorstwa historyka i ekonomisty profesora Wojciecha Roszkowskiego.

Celem tego podręcznika jest ukazanie, przez pryzmat definicji politologicznych z Wiedzy o Społeczeństwie, wydarzeń z lat 1945 - 1979 w PRL i na świecie, zwłaszcza ukazanie procesów historycznych, które ukształtowały naszą współczesność. Niezwykle przystępnie napisany tekst ilustruje ponad 500 zdjęć i grafik. Do rozszerzeń tekstów w postaci filmów i czy tekstów źródłowych (zamieszczonych w internecie) można dotrzeć poprzez kody QR. Drugi tom podręcznika przybliży czytelnikom wydarzenia z lat 1980 – 2015.

Podręcznik Roszkowskiego wydany przez wydawnictwo Biały Kruk spotkał się z histeryczną reakcją środowisk lewicowych i pseudo liberalnych. Nie można się dziwić takiej reakcji – lewica chce mieć monopol w nauczaniu i wszelkie starania na rzecz przełamania tego monopolu muszą wywoływać histeryczne reakcje lewicy i pseudo liberałów. Reakcje na podręcznik Roszkowskiego wskazują, że jest on dla lewicy wyjątkowo groźny. Warto więc by przeczytali go nie tylko uczniowie, ale i ogół społeczeństwa – wielu naszych rodaków nie ma podstawowej wiedzy o historii i jest zagubionych w rzeczywistości.

Na pseudo liberalnym lewicowym portalu „Oko press” ukazał się artykuł Adama Leszczyńskiego (członka zespołu „Krytyki Politycznej”, w latach 1994-2017 współpracownika, dziennikarza, a potem publicystę „Gazety Wyborczej”, współzałożyciela portalu Oko Press) „Feminizm – ideologia »atakująca sferę duchową« i polskojęzyczne media. Podręcznik do HiT”.

Autor krytykowanego przez lewicę podręcznika pseudo liberałom podpadł tym, że „w latach 90. poglądy Roszkowskiego ulegały radykalizacji – w ostatnich latach publikował głównie długie na kilkaset stron publicystyczne eseje poświęcone »upadkowi cywilizacji zachodniej«”.

Pseudo liberałom podpadło też wydawnictwo „Biały Kruk”, bo wydaje książki o „charakterze religijnym i dewocyjnym” (w tym książki o Janie Pawle II). Lewica jest wściekła, bo Biały Kruk decyzją Gowina od stycznia 2019 został wpisany „na listę wydawnictw naukowych – za publikację w nich naukowiec otrzyma punkty liczące się do oceny dorobku (a więc prof. Roszkowski otrzyma za to tyle punktów, co za prawdziwą książkę naukową)” – zapewne zdaniem lewicy tylko lewicowcy mogą wydawać czasopisma naukowe i dostawać punkty niezbędne do kariery zawodowej na uniwersytetach. „Biały Kruk” przez lewicę jest znienawidzony, bo wydał między innymi książkę senatora Czesława Ryszki (przez Oko Press mianowanego Franciszkiem – nie wiadomo czemu wydawanie książki Ryszki przez Białego Kruka być to dziwne, jeżeli Czesław Ryszka jest autorem 35 książek) i profesora Andrzeja Nowaka.

Lewicy podręcznik Roszkowskiego się nie podoba, bo jego konsultantami są znani ze swojego patriotyzmu i konserwatyzmu profesorowie Andrzej Nowak i Wojciech Polak („stały gość Radia Maryja”) – zapewne zdaniem lewicy ludzie o poglądach patriotycznych i konserwatywnych nie mają prawa konsultować podręczników, być profesorami i wypowiadać się publicznie.

Lewice bulwersuje to, że w podręczniku Roszkowskiego jest „narzekanie na polskojęzyczne media, zrównywanie feminizmu z hitleryzmem oraz długie wykłady na temat demoralizacji dzisiejszego Zachodu”. Roszkowski podpadł lewicy, bo: uznaje feminizm i nazizm za ideologie, które „atakują sferę duchową człowieka”, oskarża Unię Europejską o „lansowanie ateizmu”, krytykuje lewicę z zachodu, krytykuje „polskojęzyczne media” chcące się przeciwstawić rozliczeniu zbrodni niemieckich na Polsce i Polakach, „narzeka na polityczną poprawność i neomarksizm”.

Jan Bodakowski

za:www.fronda.pl

Copyright © 2017. All Rights Reserved.