„Kanibalizm”. Szokujące. Jezuita zaatakował... Eucharystię i Boże Ciało

W święto Bożego Ciała jezuita z Polski zaszokował swoją wypowiedzią o Ciele i Krwi Chrystusa i "kanibalizmie" katolików.
W tym tygodniu, w czwartek Kościół katolicki obchodził Uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Chrystusa. Jednym z nierozłącznych elementów "Bożego Ciała" jest uroczysta procesja, która przechodzi ulicami polskich miast i mniejszych miejscowości. Jest to tradycja, która od lat jest kontynuowana w Polsce.

Jednak w trakcie "Bożego Ciała" na portalu "Więź" pojawił się szokujące tekst jezuity o. Wacława Oszajcy.
 
Zakonnik określił procesje mianem kiczowatej, totemicznej i zaciągającej feudalizmem.

Z kolei redaktor serwisu Pch24.pl – Paweł Chmielewski wskazał, że słowa o. Oszajcy są "bluzgiem wymierzonym w uroczystość Bożego Ciała" i podkreśla, że tekst może wzbudzać "obrzydzenie u wierzącego katolika".

W swojej publikacji jezuita stwierdził, że Kościół katolicki powinien porzucić dotychczasową formę pobożności eucharystycznej, a przyjmowanie Komunii św. nazywa "kanibalizmem".

O. Oszajca napisał, że "niechrześcijanin" biorąc udział w Uroczystości Bożego Ciała mógłby pomyśleć, że "trafił na symboliczną, bo symboliczną, ale jednak ucztę kanibali".

"Jak wszystko na tym Bożym świecie, również ta uroczystość i związana z nią procesja ma swoją ciemną stronę. Przykładem jest tumult toruński, o którym w swoim czasie mówiła cała Europa. Nie dotyczył on co prawda Bożego Ciała, ale kultu Eucharystii" – opisywał o. Wacław Oszajca na łamach "Więzi".

 "Poza tym przyznajmy: Boże Ciało, jak też Palmowa Niedziela, Wielki Czwartek, a zwłaszcza Wielki Piątek, były kiedyś dniami szczególnego zagrożenia dla Żydów. Wielkie kłamstwo o chrześcijańskiej krwi do macy, obwinianie wyznawców judaizmu, że „zabili naszego Pana Jezusa”, nabożeństwa Drogi Krzyżowej i Gorzkie Żale dawały niestety chrześcijanom mocny asumpt do wszczynania pogromów" – czytamy w artykule.

"Sacrum to Bóg, a Jego środowiskiem życia, Jego Ciałem, i Krwią, i Słowem, Jego monstrancją okazuje się cały Wszechświat" – podsumował o. Oszajca.

za:www.tysol.pl

***

Zadaniowany czy...nawiedzony?...
Tak czy siak-na jedno wychodzi.
A właściwie - na jeden... kierunek wychodzi... Brrr...
k