Witamy serdecznie na stronie internetowej Oddziału Łódzkiego
Katolickiego Stowarzyszenia Dziennikarzy.

Mamy nadzieję, że ułatwimy Państwu docieranie do rzetelnej informacji. Tutaj chcemy prezentować wielkość oraz problemy naszego Kościoła, zagadnienia społeczne, cywilizacyjne, publikacje członków Stowarzyszenia, stanowiska w ważnych kwestiach. Nie będziemy konkurować w informacjach bieżących z innymi portalami (niektóre z nich wskazujemy w odnośnikach), natomiast gorąco zapraszamy do lektury wszystkich tekstów - ich aktualność znacznie przekracza czas prezentacji na stronie głównej. Zachęcamy do korzystania z odnośników: "Publikacje" i "Polecane". Mamy nadzieję na stały rozwój strony dzięki aktywnej współpracy użytkowników. Z góry dziękujemy za materiały, uwagi, propozycje.
Prosimy kierować je na adres: lodz@katolickie.media.pl

Stowarzyszenie Watchdog Polska atakuje dyrektor szkoły za spektakl o zbrodni katyńskiej

„Nasz  Dziennik” poinformował, że Stowarzyszenie Watchdog Polska zaatakowało dyrektor jednej ze szkół podstawowych w woj. kujawsko–pomorskim. Chodzi o wystawienie spektaklu na temat zbrodni katyńskiej.
Sztuka z udziałem uczniów opierała się na pantomimie przeplatanej autentycznymi zapiskami ofiar i fragmentami listów z utworami muzycznymi. W spektaklu wzięły udział również dzieci z Ukrainy.

Aktywiści złożyli donos do kurator oświaty, oskarżając dyrektor szkoły m.in. o piętnowanie uchodźców i rzekome wyrządzanie krzywdy dzieciom.

Dr Krzysztof Kawęcki, politolog, wskazał, że zarzuty konstruowane przez organizację są absurdalne. Prawdziwym celem aktywistów jest walka z tymi, którzy przyczyniają się do kształtowania postaw patriotycznych wśród młodzieży – dodał.

    – To kolejny atak na dobre rozwiązania w zakresie edukacji. To potwierdza, że kwestia wychowania młodych Polaków do wartości, patriotyzmu, tożsamości narodowej, tożsamości chrześcijańskiej jest zasadniczą linią zjednoczenia i podziału. To najbardziej wywołuje negatywne reakcje ze strony środowisk liberalno-lewicowych, czego wyrazem są zarzuty skonstruowane przez Stowarzyszenie Watchdog Polska – powiedział dr Krzysztof Kawęcki.

Politolog podkreślił, że mechanizm działań Watchdoga opiera się na nękaniu osób i instytucji stojących na straży katolicyzmu i polskości. Tak było m.in. w przypadku oskarżeń wobec zarządu Fundacji Lux Veritatis.

za:www.radiomaryja.pl

***

I wiadomo z jakiej "sforki" ten "dog"...

k

Copyright © 2017. All Rights Reserved.