Witamy serdecznie na stronie internetowej Oddziału Łódzkiego
Katolickiego Stowarzyszenia Dziennikarzy.

Mamy nadzieję, że ułatwimy Państwu docieranie do rzetelnej informacji. Tutaj chcemy prezentować wielkość oraz problemy naszego Kościoła, zagadnienia społeczne, cywilizacyjne, publikacje członków Stowarzyszenia, stanowiska w ważnych kwestiach. Nie będziemy konkurować w informacjach bieżących z innymi portalami (niektóre z nich wskazujemy w odnośnikach), natomiast gorąco zapraszamy do lektury wszystkich tekstów - ich aktualność znacznie przekracza czas prezentacji na stronie głównej. Zachęcamy do korzystania z odnośników: "Publikacje" i "Polecane". Mamy nadzieję na stały rozwój strony dzięki aktywnej współpracy użytkowników. Z góry dziękujemy za materiały, uwagi, propozycje.
Prosimy kierować je na adres: lodz@katolickie.media.pl

Rosyjski wywiad uderza w polski Kościół. Kreml oskarża hierarchów o pomoc w „przejęciu terenów Ukrainy”

Rosyjski wywiad oskarża hierarchię Kościoła katolickiego w Polsce o chęć przejęcia archidiecezji lwowskiej na Ukrainie. To kolejny etap kremlowskiej propagandy nt. rzekomych prób przejęcia przez Polskę terenów zachodniej Ukrainy.
Oskarżeniami rosyjskiego wywiadu dzieli się agencja TASS.

- „Istnieją dowody na to, że Konferencja Episkopatu Polski – centralny organ Kościoła katolickiego w Polsce – poważnie omawia kwestię przejęcia archidiecezji lwowskiej Kościoła rzymskokatolickiego na Ukrainie” - podała w swoim komunikacie Służba Wywiadu Zagranicznego Rosji.

To kolejne oskarżenia wpisujące się kłamliwą propagandę Kremla, wedle której Polska chce przejąć zachodnie regiony Ukrainy.

- „Posunięcia Polski stają się coraz bardziej widoczne nie tylko w korytarzach ukraińskich instytucji rządowych, ale także w murach kościołów” - powiedział szef rosyjskiego wywiadu Siergiej Naryszkin.

za:www.fronda.pl

Copyright © 2017. All Rights Reserved.