Witamy serdecznie na stronie internetowej Oddziału Łódzkiego
Katolickiego Stowarzyszenia Dziennikarzy.

Mamy nadzieję, że ułatwimy Państwu docieranie do rzetelnej informacji. Tutaj chcemy prezentować wielkość oraz problemy naszego Kościoła, zagadnienia społeczne, cywilizacyjne, publikacje członków Stowarzyszenia, stanowiska w ważnych kwestiach. Nie będziemy konkurować w informacjach bieżących z innymi portalami (niektóre z nich wskazujemy w odnośnikach), natomiast gorąco zapraszamy do lektury wszystkich tekstów - ich aktualność znacznie przekracza czas prezentacji na stronie głównej. Zachęcamy do korzystania z odnośników: "Publikacje" i "Polecane". Mamy nadzieję na stały rozwój strony dzięki aktywnej współpracy użytkowników. Z góry dziękujemy za materiały, uwagi, propozycje.
Prosimy kierować je na adres: lodz@katolickie.media.pl

Transpłciowe pływaczki będą mogły startować w zawodach kobiet

Międzynarodowa Federacja Pływacka (FINA) podczas nadzwyczajnego kongresu w Budapeszcie przegłosowała warunkową zgodę na udział sportowców transpłciowych w elitarnych zawodach kobiet. Za wnioskiem było 71 procent głosujących ze 152 narodowych związków.

FINA zadecydowała o utworzeniu grupy roboczej w celu ustanowienia dla sportowców o tym statusie kategorii “otwartej” w niektórych wydarzeniach w ramach nowej polityki startowej. Przedstawiciele narodowych federacji wcześniej zapoznali się z raportem na ten temat opracowanym przez grupę specjalistów, składającą się z czołowych osobistości z dziedziny medycyny, prawa i sportu.

Zadecydowano, że nowa polityka będzie wymagać, aby transpłciowe zawodniczki, aby móc konkurować w zawodach kobiet, zakończyły okres przejściowy zmiany płci przed ukończeniem 12. roku życia.

Prawa osób transpłciowych od pewnego czasu stały się głównym tematem rozmów, ponieważ sport dąży poszanowania dla różnorodności przy jednoczesnym zapewnieniu, że nie daje ona nieuczciwej przewagi.

Nowozelandzka sztangistka Laurel Hubbard została pierwszym transpłciowym sportowcem, który wziął udział w igrzyskach olimpijskich; startowała przed rokiem w Tokio. Debata nasiliła się po tym, jak pływaczka z University of Pennsylvania Lia Thomas została na początki tego roku pierwszą transpłciową mistrzynią NCAA w historii.

za:www.stefczyk.info

Copyright © 2017. All Rights Reserved.