Witamy serdecznie na stronie internetowej Oddziału Łódzkiego
Katolickiego Stowarzyszenia Dziennikarzy.

Mamy nadzieję, że ułatwimy Państwu docieranie do rzetelnej informacji. Tutaj chcemy prezentować wielkość oraz problemy naszego Kościoła, zagadnienia społeczne, cywilizacyjne, publikacje członków Stowarzyszenia, stanowiska w ważnych kwestiach. Nie będziemy konkurować w informacjach bieżących z innymi portalami (niektóre z nich wskazujemy w odnośnikach), natomiast gorąco zapraszamy do lektury wszystkich tekstów - ich aktualność znacznie przekracza czas prezentacji na stronie głównej. Zachęcamy do korzystania z odnośników: "Publikacje" i "Polecane". Mamy nadzieję na stały rozwój strony dzięki aktywnej współpracy użytkowników. Z góry dziękujemy za materiały, uwagi, propozycje.
Prosimy kierować je na adres: lodz@katolickie.media.pl

Według niemieckiego sądu możliwość wyboru „tylko” dwóch płci to dyskryminacja.

Wyższy Sąd Krajowy we Frankfurcie nad Menem zobowiązał niemieckie koleje Deutsche Bahn do zapewnienia, że ​podczas rezerwacji biletów online od stycznia 2023 r. będą się zwracać do klientów w sposób neutralny pod względem płci. Skargę wniosła osoba, która nie czuje się ani kobietą, ani mężczyzną.

Sąd orzekł, że od 1 stycznia 2023 r. spółka kolejowa będzie musiała powstrzymać się od „dyskryminowania niebinarnego powoda poprzez wymaganie od niego przy korzystaniu z jej ofert, aby musiał wybierać sposób zwracania się do niego jako ‘pan’ lub ‘pani’”.

Ponieważ system rezerwacji online jest skierowany nie tylko do osoby składającej skargę, koleje muszą go teraz zmienić, jak wyjaśniła rzeczniczka sądu. Ze względu na to, że wymaga to technicznego przestawienia, Deutsche Bahn wyznaczono termin realizacji do końca roku. Wyrok Wyższego Sądu Okręgowego nie podlega zaskarżeniu.

Zgodnie z postanowieniem indywidualna komunikacja z powodem musi zostać niezwłocznie zmieniona. Wyższy Sąd Krajowy przyznał również powodowi odszkodowanie w wysokości 1000 euro, uznając, że doznał on szkody niemajątkowej w wyniku naruszenia zakazu dyskryminacji. Doświadcza bowiem „przypisania męskości” ze strony oskarżonej jako ataku na własną osobę, co prowadzi do znacznego stresu psychicznego.

Konkretny przypadek dotyczył rezerwacji biletu Deutsche Bahn z Berlina do Brunszwiku przez internet. Zarówno przy rejestracji, jak i przy zakupie istniał wybór sposobu zwracania się do klienta jedynie jako „pan” lub „pani”. Bez tej decyzji zakup biletu nie był możliwy. Tzw. osoba niebinarna, do której zwrócono się per „pan”, złożyła następnie skargę o dyskryminację. Sąd Krajowy we Frankfurcie podtrzymał treść skargi w pierwszej instancji, ale odmówił odszkodowania.

za:bialykruk.pl

***
Za co wciąż płaci ten naród?...

k

Copyright © 2017. All Rights Reserved.