Prorodzinna uchwała nie wróci w Lubelskim. Kapitulacja PiS-owskiego samorządu

W maju br. Sąd Administracyjny w Lublinie uchylił prorodzinną uchwałę sejmiku wojewódzkiego stwierdzając, że „dyskryminuje” ona zwolenników ideologii LGBT. Lokalne władze wciąż mogły powalczyć o obowiązywanie dokumentu, składając skargę kasacyjną. Wczoraj rzecznik prasowy regionalnego urzędu marszałkowskiego poinformował, że złożony z polityków PIS-u zarząd województwa, nie zamierza wykorzystać tej możliwości.

„Zarząd Województwa Lubelskiego podjął decyzję o niewnoszeniu skargi kasacyjnej od wyroki z dnia 9 maja 2022 r. Wojewódzkiego Sądu Administracyjnego w Lublinie”, oświadczył na Twitterze Remigiusz Małecki.

Oznacza to, że lokalne władze, złożone z przedstawicieli Prawa i Sprawiedliwości, nie zamierzają ponownie podnosić kwestii sprzeciwu wobec roszczeń środowiska LGBT.

Czynnikiem, który przyczynił się do zaniechania tej inicjatywy, może być niechęć do rozgrzewania sporu z Unią Europejską. Uchwały samorządów, wyrażające opór wobec ideologii LGBT i przywiązanie do tradycyjnej rodziny, wywołały bowiem wściekłość eurokratów i były krytykowane przez Brukselę.

„Sejmik Województwa Lubelskiego wyraża sprzeciw wobec pojawiających się w sferze publicznej działań zorientowanych na propagowanie ideologii ruchów LGBT, której cele naruszają podstawowe prawa i wolności, gwarantowane w aktach prawa międzynarodowego, kwestionują wartości chronione w polskiej Konstytucji, a także ingerują w autonomię wspólnot religijnych” – głosi stanowisko sejmiku, przyjęte 25 kwietnia 2019 roku.

„Nie pozwolimy na wywieranie administracyjnej presji na rzecz stosowania poprawności politycznej (słusznie zwanej homopropagandą) w wybranych zawodach (nauczyciele, naukowcy, przedsiębiorcy, prawnicy)” – czytamy w tekście.

„Deklarujemy, że Sejmik Województwa Lubelskiego w realizacji swoich publicznych zadań będzie wierny tradycji narodowej i państwowej mając w pamięci tysiącletnią tradycję chrześcijaństwa w Polsce oraz wielowiekowe przywiązanie Polaków do wolności”, podkreślali radni w uchylonym już stanowisku.

za:pch24.pl

***
Quo vadis moja lubelszczyzno?...
kn