Witamy serdecznie na stronie internetowej Oddziału Łódzkiego
Katolickiego Stowarzyszenia Dziennikarzy.

Mamy nadzieję, że ułatwimy Państwu docieranie do rzetelnej informacji. Tutaj chcemy prezentować wielkość oraz problemy naszego Kościoła, zagadnienia społeczne, cywilizacyjne, publikacje członków Stowarzyszenia, stanowiska w ważnych kwestiach. Nie będziemy konkurować w informacjach bieżących z innymi portalami (niektóre z nich wskazujemy w odnośnikach), natomiast gorąco zapraszamy do lektury wszystkich tekstów - ich aktualność znacznie przekracza czas prezentacji na stronie głównej. Zachęcamy do korzystania z odnośników: "Publikacje" i "Polecane". Mamy nadzieję na stały rozwój strony dzięki aktywnej współpracy użytkowników. Z góry dziękujemy za materiały, uwagi, propozycje.
Prosimy kierować je na adres: lodz@katolickie.media.pl

O radnym i marszałku

Gdy radny Kałuża zdecydował się na zmianę barw partyjnych, dając PiS większość w sejmiku na Śląsku, wrzaskom nie było końca. Gdy ten sam manewr wykonuje jednak marszałek, dotąd z PiS, politycy opozycji nowemu koledze gratulują, a opluwają przy tym, co oczywiste, radnego Kałużę.

Wojciech Kałuża za swoją decyzję zapłacił dozgonną nienawiścią ze strony dawnych kolegów i wyborców, marszałek Chełstowski może się natomiast cieszyć posadą w radzie nadzorczej w kontrolowanej przez PO spółce w Opolu.

Zapewne jego wyborcy nie będą bawić się w nagonkę w stylu KOD i nie będą przeciw niemu protestować na każdym posiedzeniu sejmiku. Chociaż…

Może właśnie powinni? Mamy przecież do czynienia nie tylko z nadużyciem wobec wyborców, lecz, jak się zdaje, z korupcją polityczną. Określenie to spopularyzowała lata temu sama Platforma, niech się nie marnuje.

Krzysztof Karnkowski

za:niezalezna.pl

Copyright © 2017. All Rights Reserved.