Witamy serdecznie na stronie internetowej Oddziału Łódzkiego
Katolickiego Stowarzyszenia Dziennikarzy.

Mamy nadzieję, że ułatwimy Państwu docieranie do rzetelnej informacji. Tutaj chcemy prezentować wielkość oraz problemy naszego Kościoła, zagadnienia społeczne, cywilizacyjne, publikacje członków Stowarzyszenia, stanowiska w ważnych kwestiach. Nie będziemy konkurować w informacjach bieżących z innymi portalami (niektóre z nich wskazujemy w odnośnikach), natomiast gorąco zapraszamy do lektury wszystkich tekstów - ich aktualność znacznie przekracza czas prezentacji na stronie głównej. Zachęcamy do korzystania z odnośników: "Publikacje" i "Polecane". Mamy nadzieję na stały rozwój strony dzięki aktywnej współpracy użytkowników. Z góry dziękujemy za materiały, uwagi, propozycje.
Prosimy kierować je na adres: lodz@katolickie.media.pl

Kolejny polski kościół zaatakowany. Swastyka i obraźliwy napis na drzwiach warszawskiej świątyni

Ofiarą wandali padł położony na warszawskim Ursynowie kościół pw. św. Zofii Barat. Sprawcy namazali przy wejściu do świątyni wulgarny napis oraz symbol niemieckiego hitleryzmu. Organy ścigania poszukują winnych.

„Pe- do- file” – to wyraz, jaki żółtą farbą napisano na drzwiach domu bożego przy ulicy Tanecznej. Na przeciwnym skrzydle umieszczono zaś swastykę.

Wiadomość o ataku rozeszła się w mediach w poniedziałek 28 listopada, choć samo zdarzenie miało miejsce w nocy z wtorku na środę 23 listopada. Od tamtego czasu haniebne napisy wciąż pozostają widoczne dla wiernych.
– To jest grubsza robota zmyć taką farbę, zwłaszcza jak jest zimno. To wszystko pokazuje, co się dzieje wokół nas, jaka jest nagonka na kościół – przekazał autorom Twitter’owego profilu „Miasto Ursynów” anonimowy wierny.

Jak przekazała lokalna komenda policji, zawiadomienie o popełnieniu przestępstwa w tej sprawie zostało złożone, a organy ścigania podjęły już niezbędne czynności, mające doprowadzić  do znalezienia sprawcy.

– Przyjęliśmy zawiadomienie o tym, że na dwóch skrzydłach drzwi parafii są napisy. Na jednym wyraz podzielony na sylaby, na drugim znak symbolizujący swastykę. W tej chwili prowadzimy czynności w tej sprawie – wyjaśniał podkomisarz Robert Koniuszy.

Kościół pw. Św. Zofii Barat wzniesiono w latach 60-tych, a samą parafię erygowano w tym miejscu w 1952 r.  

za:pch24.pl

***
Szatańskie podszepty dla małomyślnych.
Żal.
Żal - wszak i "une" mają dusze....
k

Copyright © 2017. All Rights Reserved.