Witamy serdecznie na stronie internetowej Oddziału Łódzkiego
Katolickiego Stowarzyszenia Dziennikarzy.

Mamy nadzieję, że ułatwimy Państwu docieranie do rzetelnej informacji. Tutaj chcemy prezentować wielkość oraz problemy naszego Kościoła, zagadnienia społeczne, cywilizacyjne, publikacje członków Stowarzyszenia, stanowiska w ważnych kwestiach. Nie będziemy konkurować w informacjach bieżących z innymi portalami (niektóre z nich wskazujemy w odnośnikach), natomiast gorąco zapraszamy do lektury wszystkich tekstów - ich aktualność znacznie przekracza czas prezentacji na stronie głównej. Zachęcamy do korzystania z odnośników: "Publikacje" i "Polecane". Mamy nadzieję na stały rozwój strony dzięki aktywnej współpracy użytkowników. Z góry dziękujemy za materiały, uwagi, propozycje.
Prosimy kierować je na adres: lodz@katolickie.media.pl

Upadli przed dyktatem LGBT, teraz kolej na islam. Mecze Ligi angielskiej będą przerywane z powodu Ramadanu

Sędziowie angielskiej ekstraklasy piłkarskiej przed rozpoczęciem Ramadanu otrzymali wskazówki, aby wprowadzać przerwy w grze. Ma to pomóc muzułmańskim zawodnikom łatwiej znieść czas postu – informuje Sky Sports News.
Arbitrzy Premier League, a także rozgrywek niższego szczebla – EFL Championship, zostali zachęceni, aby przez każdym spotkaniem spróbowali zidentyfikować piłkarzy, którzy mogą potrzebować przerw w trakcie gry w związku z Ramadanem.

Pauzy będą wykorzystywane na przyjęcie płynów, żeli energetycznych lub suplementów. W samej Premier League występuje kilkudziesięciu piłkarzy wyznających islam. Najbardziej znani z nich to Mohamed Salah z Liverpoolu FC, Riyad Mahrez z Manchesteru City i N’Golo Kante z Chelsea Londyn.

Podczas Ramadanu muzułmanie powstrzymują się od jedzenia, picia, palenia i współżycia seksualnego od wschodu do zachodu słońca. Nawet mały łyk wody lub kłębek dymu z papierosa wystarczy, aby unieważnić post. W nocy rodzina i przyjaciele zbierają się i ucztują w świątecznej atmosferze.

Przed dwoma laty, w trakcie ligowego starcia pomiędzy Leicester City i Crystal Palace sędzia Graham Scott zarządził przerwę. Gra w 35. minucie została zastopowana, aby Wesley Fofana i Cheikhou Kouyate mogli się nawodnić i zażyć odpowiednie suplementy.

za:pch24.pl


***

Angielska liga piłki nożnej wspiera LGBT. Rusza tydzień „tęczowych sznurówek”

Gracze klubów Premier League, angielskiej ligi piłki nożnej w najbliższych dwóch kolejkach meczów będą wspierać postulaty LGBT. Tegoroczna kampania „Rainbow Laces” (tęczowych sznurówek – przyp. red.) to dziewiąta edycja wydarzenia, która polega na publicznym demonstrowaniu poparcia dla LGBT przez świat angielskiej piłki nożnej.

W kampanię wspierającą postulaty środowiska LGBT angażują się wszystkie najlepsze kluby piłkarskiej w Wielkiej Brytanii, grające na co dzień w Premier League. Wśród nich m.in. Manchester City, Liverpool, Chelsea Londyn czy Manchester United. Gracze wszystkich klubów piłkarskich z najwyższej klasy rozgrywkowej wystąpią w butach zawiązanych tęczowymi sznurówkami. Oprócz tego kapitanowie drużyn będą nosić tęczowe opaski w barwach subkultury LGBT. Tegoroczna edycja wydarzenia odbywa się po raz dziewiąty i potrwa przez nieco ponad tydzień tj. dwie kolejki meczów.

„Mamy do odegrania ważną rolę w wykorzystywaniu siły i zasięgu piłki nożnej, aby zachęcić fanów do okazywania wsparcia osobom LGBTQ+. Kampania tęczowych sznurówek stanowi okazję do podkreślenia pracy, która jest wykonywana przez cały rok, aby zapewnić każdy aspekt futbolu jest inkluzywny i przyjazny dla wszystkich” – mówi Richard Masters, prezes angielskiej ligi Premier League.

Z kolei jak czytamy w serwisie outsports.com, w tym roku Premier League w związku z kampanią ma zachęcać do wzajemnej rozmowy o tym, „co wszyscy możemy zrobić, aby wspierać osoby LGBTQ+ i jak pomóc w tworzeniu środowisk, w których każdy czuje się mile widziany”. A zatem skala zaangażowania piłkarskiej Anglii w promocję homoseksualizmu i ideologii LGBT jest na bardzo zaawansowanym etapie.

Niestety promocja LGBT na stadionach w Wielkiej Brytanii to nie tylko zaangażowanie ze strony piłkarzy. Coraz częściej poparcie dla postulatów LGBT wyrażają kibice, tworząc swoje specjalne fan kluby i grupy zrzeszające homoseksualistów. Na stadionach wywieszają tęczowe flagi i deklarują akceptację dla ideologii trans czy queer.

Lewicowe media promujące LGBT w świecie sportu zauważają, że tego czego brakuje w dzisiejszym świecie piłki nożnej – to jawnego homoseksualisty, który byłby gwiazdą piłkarską, grającą w reprezentacji i zdobywającą trofea.

za:pch24.pl

Copyright © 2017. All Rights Reserved.