Upadli przed dyktatem LGBT, teraz kolej na islam. Mecze Ligi angielskiej będą przerywane z powodu Ramadanu

Sędziowie angielskiej ekstraklasy piłkarskiej przed rozpoczęciem Ramadanu otrzymali wskazówki, aby wprowadzać przerwy w grze. Ma to pomóc muzułmańskim zawodnikom łatwiej znieść czas postu – informuje Sky Sports News.
Arbitrzy Premier League, a także rozgrywek niższego szczebla – EFL Championship, zostali zachęceni, aby przez każdym spotkaniem spróbowali zidentyfikować piłkarzy, którzy mogą potrzebować przerw w trakcie gry w związku z Ramadanem.

Pauzy będą wykorzystywane na przyjęcie płynów, żeli energetycznych lub suplementów. W samej Premier League występuje kilkudziesięciu piłkarzy wyznających islam. Najbardziej znani z nich to Mohamed Salah z Liverpoolu FC, Riyad Mahrez z Manchesteru City i N’Golo Kante z Chelsea Londyn.

Podczas Ramadanu muzułmanie powstrzymują się od jedzenia, picia, palenia i współżycia seksualnego od wschodu do zachodu słońca. Nawet mały łyk wody lub kłębek dymu z papierosa wystarczy, aby unieważnić post. W nocy rodzina i przyjaciele zbierają się i ucztują w świątecznej atmosferze.

Przed dwoma laty, w trakcie ligowego starcia pomiędzy Leicester City i Crystal Palace sędzia Graham Scott zarządził przerwę. Gra w 35. minucie została zastopowana, aby Wesley Fofana i Cheikhou Kouyate mogli się nawodnić i zażyć odpowiednie suplementy.

za:pch24.pl


***

Angielska liga piłki nożnej wspiera LGBT. Rusza tydzień „tęczowych sznurówek”

Gracze klubów Premier League, angielskiej ligi piłki nożnej w najbliższych dwóch kolejkach meczów będą wspierać postulaty LGBT. Tegoroczna kampania „Rainbow Laces” (tęczowych sznurówek – przyp. red.) to dziewiąta edycja wydarzenia, która polega na publicznym demonstrowaniu poparcia dla LGBT przez świat angielskiej piłki nożnej.

W kampanię wspierającą postulaty środowiska LGBT angażują się wszystkie najlepsze kluby piłkarskiej w Wielkiej Brytanii, grające na co dzień w Premier League. Wśród nich m.in. Manchester City, Liverpool, Chelsea Londyn czy Manchester United. Gracze wszystkich klubów piłkarskich z najwyższej klasy rozgrywkowej wystąpią w butach zawiązanych tęczowymi sznurówkami. Oprócz tego kapitanowie drużyn będą nosić tęczowe opaski w barwach subkultury LGBT. Tegoroczna edycja wydarzenia odbywa się po raz dziewiąty i potrwa przez nieco ponad tydzień tj. dwie kolejki meczów.

„Mamy do odegrania ważną rolę w wykorzystywaniu siły i zasięgu piłki nożnej, aby zachęcić fanów do okazywania wsparcia osobom LGBTQ+. Kampania tęczowych sznurówek stanowi okazję do podkreślenia pracy, która jest wykonywana przez cały rok, aby zapewnić każdy aspekt futbolu jest inkluzywny i przyjazny dla wszystkich” – mówi Richard Masters, prezes angielskiej ligi Premier League.

Z kolei jak czytamy w serwisie outsports.com, w tym roku Premier League w związku z kampanią ma zachęcać do wzajemnej rozmowy o tym, „co wszyscy możemy zrobić, aby wspierać osoby LGBTQ+ i jak pomóc w tworzeniu środowisk, w których każdy czuje się mile widziany”. A zatem skala zaangażowania piłkarskiej Anglii w promocję homoseksualizmu i ideologii LGBT jest na bardzo zaawansowanym etapie.

Niestety promocja LGBT na stadionach w Wielkiej Brytanii to nie tylko zaangażowanie ze strony piłkarzy. Coraz częściej poparcie dla postulatów LGBT wyrażają kibice, tworząc swoje specjalne fan kluby i grupy zrzeszające homoseksualistów. Na stadionach wywieszają tęczowe flagi i deklarują akceptację dla ideologii trans czy queer.

Lewicowe media promujące LGBT w świecie sportu zauważają, że tego czego brakuje w dzisiejszym świecie piłki nożnej – to jawnego homoseksualisty, który byłby gwiazdą piłkarską, grającą w reprezentacji i zdobywającą trofea.

za:pch24.pl