Witamy serdecznie na stronie internetowej Oddziału Łódzkiego
Katolickiego Stowarzyszenia Dziennikarzy.

Mamy nadzieję, że ułatwimy Państwu docieranie do rzetelnej informacji. Tutaj chcemy prezentować wielkość oraz problemy naszego Kościoła, zagadnienia społeczne, cywilizacyjne, publikacje członków Stowarzyszenia, stanowiska w ważnych kwestiach. Nie będziemy konkurować w informacjach bieżących z innymi portalami (niektóre z nich wskazujemy w odnośnikach), natomiast gorąco zapraszamy do lektury wszystkich tekstów - ich aktualność znacznie przekracza czas prezentacji na stronie głównej. Zachęcamy do korzystania z odnośników: "Publikacje" i "Polecane". Mamy nadzieję na stały rozwój strony dzięki aktywnej współpracy użytkowników. Z góry dziękujemy za materiały, uwagi, propozycje.
Prosimy kierować je na adres: lodz@katolickie.media.pl

Ostateczny tryumf cywilizacji śmierci we Francji. Aborcja w konstytucji

Prezydent Francji Emmanuel Macron oświadczył, że jeszcze w tym tygodniu do Rady Stanu zostanie przekazany projekt mający zagwarantować w konstytucji tzw. prawo do aborcji. Do końca roku ma on zostać przedstawiony rządowi.

Projekt ustawy o wpisaniu do konstytucji „prawa do dobrowolnego przerywania ciąży” powstał we Francji w 2022 roku, w reakcji na decyzję Sądu Najwyższego Stanów Zjednoczonych uchylającą wyrok w sprawie Roe v. Wade. Obrońcy prawa do życia od poczęcia opowiadali się za przeprowadzeniem referendum w tej sprawie. Referendum jednak nie będzie. Cytowani anonimowo współpracownicy Macrona powiedzieli w rozmowie z „Le Monde”, że kampania referendalna zapewniłaby przeciwnikom aborcji „platformę całkowicie nieproporcjonalną do tego, co faktycznie reprezentują”.

„Swoboda kobiet w zakresie aborcji będzie już nieodwołalna” - ogłosił Pałac Elizejski.

za:www.fronda.pl

Copyright © 2017. All Rights Reserved.