Witamy serdecznie na stronie internetowej Oddziału Łódzkiego
Katolickiego Stowarzyszenia Dziennikarzy.

Mamy nadzieję, że ułatwimy Państwu docieranie do rzetelnej informacji. Tutaj chcemy prezentować wielkość oraz problemy naszego Kościoła, zagadnienia społeczne, cywilizacyjne, publikacje członków Stowarzyszenia, stanowiska w ważnych kwestiach. Nie będziemy konkurować w informacjach bieżących z innymi portalami (niektóre z nich wskazujemy w odnośnikach), natomiast gorąco zapraszamy do lektury wszystkich tekstów - ich aktualność znacznie przekracza czas prezentacji na stronie głównej. Zachęcamy do korzystania z odnośników: "Publikacje" i "Polecane". Mamy nadzieję na stały rozwój strony dzięki aktywnej współpracy użytkowników. Z góry dziękujemy za materiały, uwagi, propozycje.
Prosimy kierować je na adres: lodz@katolickie.media.pl

Bez Boga, ale z Marksem

W Europejskim Instytucie Uniwersyteckim we Florencji, który mieści się w dawnym klasztorze Badia Fiesolana i jest nazywany Uniwersytetem Unii Europejskiej, zaproponowano, by zamiast Bożego Narodzenia obchodzić „święto zimy”. Ta „eliminacja chrześcijańskich odniesień” ma oczywiście odbywać się w imię „równości etnicznej i rasowej” i na drodze walki o „różnorodność” i „inkluzywność”.

W 2019 r. tuba chińskiej komunistycznej propagandy – „Global Times” – pouczała, jak powinny wyglądać święta Bożego Narodzenia w dobie globalizacji. I tak „uczynienie Bożego Narodzenia mniej religijnym i bardziej świeckim w rzeczywistości sprzyja współistnieniu różnych religii i kultur. Celem (…) jest sprawienie, by Boże Narodzenie było bardziej przystosowalne do świeckiego świata” – pisał periodyk.

Rok wcześniej Komunistyczna Partia Chin podarowała niemieckiemu miastu Trewir pięciometrowy pomnik Karola Marksa. Obecny na uroczystości odsłonięcia monumentu ówczesny szef Komisji Europejskiej Jean-Claude Juncker pouczał, że nie można zrzucać na Marksa odpowiedzialności za zbrodnie komunistycznych dyktatur.

Dziś elity Unii Europejskiej idą w ślady swoich komunistycznych towarzyszy ze Wschodu i budują nam świat bez Boga, ale z Marksem.

Hanna Shen

za:niezalezna.pl

Copyright © 2017. All Rights Reserved.