Witamy serdecznie na stronie internetowej Oddziału Łódzkiego
Katolickiego Stowarzyszenia Dziennikarzy.

Mamy nadzieję, że ułatwimy Państwu docieranie do rzetelnej informacji. Tutaj chcemy prezentować wielkość oraz problemy naszego Kościoła, zagadnienia społeczne, cywilizacyjne, publikacje członków Stowarzyszenia, stanowiska w ważnych kwestiach. Nie będziemy konkurować w informacjach bieżących z innymi portalami (niektóre z nich wskazujemy w odnośnikach), natomiast gorąco zapraszamy do lektury wszystkich tekstów - ich aktualność znacznie przekracza czas prezentacji na stronie głównej. Zachęcamy do korzystania z odnośników: "Publikacje" i "Polecane". Mamy nadzieję na stały rozwój strony dzięki aktywnej współpracy użytkowników. Z góry dziękujemy za materiały, uwagi, propozycje.
Prosimy kierować je na adres: lodz@katolickie.media.pl

Kosiniak-Kamysz: Przywrócimy finansowanie in vitro z kieszeni podatników

Lider PSL Władysław Kosiniak-Kamysz zapowiedział, że już na najbliższym posiedzeniu Sejmu przywrócone zostanie finansowanie z kieszeni polskich obywateli procedury in vitro, podczas której dokonuje się selektywnej aborcji.

„Jedną z pierwszych decyzji rządu PiS było zlikwidowanie dofinansowania programu in vitro” – napisał  Kosiniak-Kamysz w mediach społecznościowych.

„Zmienimy to już w najbliższą środę i przywrócimy szansę na szczęście tysiącom polskich rodzin!” – stwierdził lider PSL.

W wydanym latem 2015 roku przez Zespół Ekspertów ds. Bioetycznych Konferencji Episkopatu Polski stanowisku, czytamy, że podczas procedury in vitro „dochodzi do wielce niegodziwej próby uprzedmiotowienia ludzkich zarodków i nazywania ich „grupą komórek” oraz otwarcia drogi do masowego niszczenia poczętych istot ludzkich”.

za:www.fronda.pl

***
Ot, droga... ludów... postępu...
kn

Copyright © 2017. All Rights Reserved.