Witamy serdecznie na stronie internetowej Oddziału Łódzkiego
Katolickiego Stowarzyszenia Dziennikarzy.

Mamy nadzieję, że ułatwimy Państwu docieranie do rzetelnej informacji. Tutaj chcemy prezentować wielkość oraz problemy naszego Kościoła, zagadnienia społeczne, cywilizacyjne, publikacje członków Stowarzyszenia, stanowiska w ważnych kwestiach. Nie będziemy konkurować w informacjach bieżących z innymi portalami (niektóre z nich wskazujemy w odnośnikach), natomiast gorąco zapraszamy do lektury wszystkich tekstów - ich aktualność znacznie przekracza czas prezentacji na stronie głównej. Zachęcamy do korzystania z odnośników: "Publikacje" i "Polecane". Mamy nadzieję na stały rozwój strony dzięki aktywnej współpracy użytkowników. Z góry dziękujemy za materiały, uwagi, propozycje.
Prosimy kierować je na adres: lodz@katolickie.media.pl

Prof. dr hab. inż. J. Kawecki o atakach Wirtualnej Polski na o. dr. Tadeusza Rydzyka CSsR: To, co realizuje Wirtualna Polska, to jest recydywa

Na portalu wp.pl pojawił się artykuł pt.: „Ojciec Rydzyk uczy, jak być dobrym małżeństwem. Wszystko to za rządową kasę”. W tych dwóch zdaniach tytułu figurują same kłamstwa.

Jak można przypisać pieniądze, o które wystąpiła Fundacja „Lux Veritatis” dla zespołu realizującego swoje zadanie, co można sprawdzić na antenie TV Trwam lub na stronie internetowej telewizji (…), nauczaniu o małżeństwie, które ma prowadzić Ojciec Dyrektor? Jest to ewidentne kłamstwo – powiedział prof. dr hab. inż. Janusz Kawecki, były członek Krajowej Rady Radiofonii i Telewizji, przewodniczący Zespołu Wspierania Radia Maryja. Dodał także, że „to, co realizuje Wirtualna Polska, to jest recydywa”.

Jak informuje „Nasz Dziennik”, Wirtualna Polska po raz kolejny zaatakowała o. dr. Tadeusza Rydzyka CSsR, któremu za pomocą manipulacji i kłamstw przypisano otrzymanie od instytucji państwowych znaczących wpłat .

    – Spółka, która zarządza portalem WP i portalem Money.pl, działa w podobny sposób przez cały czas. W 2017 roku przez tego typu działania został skierowany pozew ze strony Ojca Dyrektora przeciwko tej spółce za kłamstwa, przypisywanie tego, co w normalnym trybie powinni i uzyskują, i mogą uzyskiwać podmioty w różnych gremiach, np. w AKSiM czy Lux Veritatis, czy z innych działających instytucji, występując o uzyskanie dofinansowania w konkursie, który jest ogłoszony przez instytucje państwowe. W wyniku tego konkursu taki zespół otrzymuje fundusze na realizację tego zadania, wówczas media, takie jak np. WP, informują błędnie, że te pieniądze z instytucji otrzymał o. dr. Tadeusz Rydzyk. W końcu trzeba było przeciwstawić się temu kłamstwu poprzez wystąpienie w tej sprawie do sądu. W 2018 roku sąd stwierdził, że jest to kłamstwo, jest to działanie, które ma narażać na utratę zaufania osobę publiczną, Ojca Dyrektora, i w związku z tym nakazał przeproszenie temu nadawcy na swoim portalu – wyjaśnił prof. dr hab. inż. Janusz Kawecki.

Jak zaznaczył były członek Krajowej Rady Radiofonii i Telewizji, była to bardzo mało dotkliwa kara.

    – Wówczas sąd odstąpił od tego, co w pozwie się znajdowało, a mianowicie, żeby nadawca został obciążony również karą finansową, czyli 200 tys. zł, które przekaże na cele społeczne do Caritas Polska. Nadawca praktycznie nie odczuł za bardzo swojego niszczącego działania narażającego na utratę zaufania Ojca Dyrektora – podkreślił.

Prof. dr hab. inż. Janusz Kawecki przypomniał, że w styczniu tego roku Ministerstwo Rodziny i Polityki Społecznej ogłosiło już czwartą edycję konkursu otwartego pod hasłem „Po pierwsze rodzina”. Przystąpić do niego mogły kluby oraz fundacje i stowarzyszenia. Fundacja „Lux Veritatis” wystartowała w konkursie. Najwyższe dofinasowanie wynosiło 490 tys. zł.

    – Wśród beneficjentów była Fundacja „Lux Veritatis”. Nigdzie w ogłoszeniach konkursów nie jest przypisane żadne nazwisko tych, którzy zakładali różne fundacje, tylko pod ich nazwami własnymi. Natomiast na portalu wp.pl pojawił się artykuł pt.: „Ojciec Rydzyk uczy, jak być dobrym małżeństwem. Wszystko to za rządową kasę”. W tych dwóch zdaniach tytułu figurują same kłamstwa. Jak można przypisać pieniądze, o które wystąpiła Fundacja „Lux Veritatis” dla zespołu realizującego swoje zadanie, co można sprawdzić na antenie TV Trwam lub na stronie internetowej telewizji (…), nauczaniu o małżeństwie, które ma prowadzić Ojciec Dyrektor? Jest to ewidentne kłamstwo – ocenił gość Radia Maryja.

W ślad za portalem Wirtualna Polska poszły inne media, które zaczęły powielać kłamstwo również na swoich stronach.

    – Ręce opadają, jak się patrzy na działania tych recydywistów, bo to, co realizuje Wirtualna Polska, to jest recydywa. Raz zostali ukarani. Sąd za takie działania zobowiązał ich do przeproszenia na swojej stronie internetowej, ale ci wszyscy, którzy z tej strony skorzystali i rozpowszechniali to kłamstwo, oczywiście o tych przeprosinach w ogóle nie pisali. W związku z tym odbiorcy w innych mediach o tym już nie wiedzieli (…) Portale bezmyślnie powielają kłamstwa i realizują wytyczne – niszczyć! Niszczyć kłamstwem i manipulacją Ojca Dyrektora – akcentował przewodniczący Zespołu Wspierania Radia Maryja.

za:www.radiomaryja.pl

***
To swoista "norma".  "Pan każe - sługa musi!" Żal ludzi. "Une" też mają dusze. Nieśmiertelne...

k

Copyright © 2017. All Rights Reserved.