Witamy serdecznie na stronie internetowej Oddziału Łódzkiego
Katolickiego Stowarzyszenia Dziennikarzy.

Mamy nadzieję, że ułatwimy Państwu docieranie do rzetelnej informacji. Tutaj chcemy prezentować wielkość oraz problemy naszego Kościoła, zagadnienia społeczne, cywilizacyjne, publikacje członków Stowarzyszenia, stanowiska w ważnych kwestiach. Nie będziemy konkurować w informacjach bieżących z innymi portalami (niektóre z nich wskazujemy w odnośnikach), natomiast gorąco zapraszamy do lektury wszystkich tekstów - ich aktualność znacznie przekracza czas prezentacji na stronie głównej. Zachęcamy do korzystania z odnośników: "Publikacje" i "Polecane". Mamy nadzieję na stały rozwój strony dzięki aktywnej współpracy użytkowników. Z góry dziękujemy za materiały, uwagi, propozycje.
Prosimy kierować je na adres: lodz@katolickie.media.pl

W uroczystość Bożego Ciała przestanie w Polsce obowiązywać klauzula sumienia? Aborcjoniści zacierają łapy

Szpital, który podpisał umowę z NFZ, od 30 maja będzie zobowiązany do wykonywania aborcji dopuszczanej przez polskie prawo i to niezależnie od tego, że lekarz powołuje się na klauzulę sumienia.

30 maja wchodzi w życie nowelizacja rozporządzenia w sprawie „ogólnych warunków umów o udzielanie świadczeń opieki zdrowotnej” (Dz.U. z 2024 r. poz. 730). Jak zauważa we wtorek „Dziennik Gazeta Prawna” przepisy wprowadzają także karę umowną oraz możliwość rozwiązania umowy w części albo w całości, bez zachowania okresu wypowiedzenia, w przypadku niewywiązywania się przez szpital z kontraktu.

Aborcjoniści nie kryją zadowolenia z rozporządzenia ministerstwa zdrowia. Od wielu lat podejmują oni wszelkiej maści próby, aby łamać sumienia lekarzy i zmuszać ich do wykonywania mordu na nienarodzonym dziecku. Podobnie wygląda sytuacja w przypadku farmaceutów, których aborcjoniści chcą zmusić do sprzedaży tzw. tabletek „dzień po”. Póki co mogą oni powołać się, podobnie jak lekarze, na klauzule sumienia i nie brać udziału w zabójstwie niewinnego dziecka pod sercem matki.

Decyzją koalicji 13 grudnia ten stan prawny się zmieni. Jak podkreśla wiceminister zdrowia Wojciech Konieczny: „Podmioty lecznicze będą musiały tak zorganizować udzielanie świadczeń przerywania ciąży u siebie na miejscu, aby przynajmniej jeden z lekarzy – w przypadku gdy pozostali lekarze skorzystają z klauzuli sumienia – mógł wykonać zabieg, który ratuje życie lub zdrowie kobiety”.

Projekt rozporządzenia w trakcie konsultacji społecznych został negatywnie zaopiniowany przez Komisję Wspólną Rządu i Samorządu Terytorialnego. Komisja wskazała, że rozporządzenie przerzuci problem korzystania przez lekarzy z klauzuli sumienia na podmioty lecznicze”, podsumowuje „DGP”.

za:pch24.pl

***
Zabijanie niewinnych istotek - "klauzulą sumienia"... Piekielnie... jasne. Żal. Żal i ogarnianych.

kn

 

Copyright © 2017. All Rights Reserved.