Witamy serdecznie na stronie internetowej Oddziału Łódzkiego
Katolickiego Stowarzyszenia Dziennikarzy.

Mamy nadzieję, że ułatwimy Państwu docieranie do rzetelnej informacji. Tutaj chcemy prezentować wielkość oraz problemy naszego Kościoła, zagadnienia społeczne, cywilizacyjne, publikacje członków Stowarzyszenia, stanowiska w ważnych kwestiach. Nie będziemy konkurować w informacjach bieżących z innymi portalami (niektóre z nich wskazujemy w odnośnikach), natomiast gorąco zapraszamy do lektury wszystkich tekstów - ich aktualność znacznie przekracza czas prezentacji na stronie głównej. Zachęcamy do korzystania z odnośników: "Publikacje" i "Polecane". Mamy nadzieję na stały rozwój strony dzięki aktywnej współpracy użytkowników. Z góry dziękujemy za materiały, uwagi, propozycje.
Prosimy kierować je na adres: lodz@katolickie.media.pl

Ks. M. Olszewski, usłyszał dwa nowe zarzuty dot. „prania pieniędzy”. Mec. K. Wąsowski: Jak można wyprać czyste pieniądze? Muszą to być brudne pieniądze. Jeżeli pieniądze pochodzą z Funduszu Sprawiedliwości, to jak one mogą być brudne

Prezes Fundacji Profeto, ks. Michał Olszewski, usłyszał dwa nowe zarzuty dotyczące popełnienia przestępstwa „prania pieniędzy”. Poinformowała o tym Prokuratura Krajowa. Sprawa dotyczy nieprawidłowości w Funduszu Sprawiedliwości. „Jak można wyprać czyste pieniądze? Muszą to być brudne pieniądze. Jeżeli pieniądze pochodzą z Funduszu Sprawiedliwości, to jak one mogą być brudne? Kuriozum goni kuriozum.

Jedynym wytłumaczeniem, dlaczego prokuratura tak lansuje zarzut, jest to, że do 10 czerwca prokurator musi złożyć wniosek, jeżeli chciałby żądać przedłużenia tymczasowego aresztowania dla księdza Michała Olszewskiego” – wskazał mec. Krzysztof Wąsowski, obrońca kapłana, odpowiadając na zarzuty.

Chodzi o środki uzyskane przez Fundację Profeto na budowę ośrodka „Archipelag” w Wilanowie. Ks. Michał Olszewski nie przyznaje się do winy. Został ponownie przesłuchany, ale odmówił składania wyjaśnień.

Obrońca kapłana, mec. Krzysztof Wąsowski, podkreślił, że zarzuty prokuratury są kuriozalne.

    – Jak można wyprać czyste pieniądze? Muszą to być brudne pieniądze. Jeżeli pieniądze pochodzą z Funduszu Sprawiedliwości, to jak one mogą być brudne? Kuriozum goni kuriozum. Jedynym wytłumaczeniem, dlaczego prokuratura tak lansuje zarzut, jest to, że do 10 czerwca prokurator musi złożyć wniosek, jeżeli chciałby żądać przedłużenia tymczasowego aresztowania dla księdza Michała Olszewskiego. Dla nas harmonogram i działalność prokuratury jest po prostu oczywisty. Teraz będzie kolejny wniosek o przedłużenie tymczasowego aresztowania – powiedział mec. Krzysztof Wąsowski.

Mec. Krzysztof Wąsowski dodał, że działania prokuratury związane z Funduszem Sprawiedliwości, mają na celu zwiększyć napięcie przedwyborcze. Chodzi też o to, aby wytworzyć sztuczny nacisk na sądy, które miałyby rozpatrywać dalsze wnioski o przetrzymywanie w areszcie osób powiązanych z Funduszem – dodał.

Prezes Fundacji Profeto, ks. Michał Olszewski, wciąż pozostaje w areszcie. Dwa miesiące temu został zatrzymany przez funkcjonariuszy ABW. Fundacja Profeto miała otrzymać z Funduszu Sprawiedliwości prawie 100 milionów złotych na budowę ośrodka dla ofiar przemocy.

za:www.radiomaryja.pl

***
To z "cyklu"  - "pan każe-sługa musi". "Pan" wiadomo skąd rodem...

kn

Copyright © 2017. All Rights Reserved.