Witamy serdecznie na stronie internetowej Oddziału Łódzkiego
Katolickiego Stowarzyszenia Dziennikarzy.

Mamy nadzieję, że ułatwimy Państwu docieranie do rzetelnej informacji. Tutaj chcemy prezentować wielkość oraz problemy naszego Kościoła, zagadnienia społeczne, cywilizacyjne, publikacje członków Stowarzyszenia, stanowiska w ważnych kwestiach. Nie będziemy konkurować w informacjach bieżących z innymi portalami (niektóre z nich wskazujemy w odnośnikach), natomiast gorąco zapraszamy do lektury wszystkich tekstów - ich aktualność znacznie przekracza czas prezentacji na stronie głównej. Zachęcamy do korzystania z odnośników: "Publikacje" i "Polecane". Mamy nadzieję na stały rozwój strony dzięki aktywnej współpracy użytkowników. Z góry dziękujemy za materiały, uwagi, propozycje.
Prosimy kierować je na adres: lodz@katolickie.media.pl

Scholz i Tusk uderzają w USA

Podczas polsko-niemieckich konsultacji w Warszawie Donald Tusk zgodził się na zamknięcie tematu reparacji i na przyjęcie takiej oto narracji, że Berlin jest rzekomą ofiarą polityki migracyjnej.

Fali nielegalnej migracji na naszej wschodniej granicy winni są Władimir Putin i Alaksandr Łukaszenka, ale zdecydowali się oni na taki atak, dostrzegając przyzwolenie Niemiec. Tusk oddał Berlinowi wiodącą rolę w zabezpieczaniu wschodniej flanki NATO i powiedział, że Europa jest zdana sama na siebie, jeśli chodzi o obronność. To duże uderzenie w USA. W niedawnym artykule „Foreign Affairs” Robert C. O’Brien, doradca ds. bezpieczeństwa narodowego prezydenta Trumpa w latach 2019–2021, sugerował, że Donald Trump będzie nalegał na NATO, aby przesunęło siły lądowe i powietrzne do Polski, „aby podkreślić, że Sojusz będzie bronił całego swojego terytorium przed zagraniczną agresją”. Gdy więc wokół Trumpa powstają plany, by USA odgrywały wiodącą rolę w zabezpieczaniu naszego kraju, Tusk z Scholzem uzgadniają, jak wypchnąć je z architektury naszego bezpieczeństwa.

Hanna Shen

za:niezalezna.pl

***

To ze swoistego cyklu - "Pan każe- sługa..." ?...

k

Copyright © 2017. All Rights Reserved.