Witamy serdecznie na stronie internetowej Oddziału Łódzkiego
Katolickiego Stowarzyszenia Dziennikarzy.

Mamy nadzieję, że ułatwimy Państwu docieranie do rzetelnej informacji. Tutaj chcemy prezentować wielkość oraz problemy naszego Kościoła, zagadnienia społeczne, cywilizacyjne, publikacje członków Stowarzyszenia, stanowiska w ważnych kwestiach. Nie będziemy konkurować w informacjach bieżących z innymi portalami (niektóre z nich wskazujemy w odnośnikach), natomiast gorąco zapraszamy do lektury wszystkich tekstów - ich aktualność znacznie przekracza czas prezentacji na stronie głównej. Zachęcamy do korzystania z odnośników: "Publikacje" i "Polecane". Mamy nadzieję na stały rozwój strony dzięki aktywnej współpracy użytkowników. Z góry dziękujemy za materiały, uwagi, propozycje.
Prosimy kierować je na adres: lodz@katolickie.media.pl

Wyrzucona za krzyż

Norweska dziennikarka została odsunięta od programu za noszenie łańcuszka z krzyżykiem.

Jak donosi portal Katholisches.info, norweska telewizja NRK wyrzuciła z pracy jedną ze swoich najbardziej znanych dziennikarek, ponieważ w czasie jednego z programów miała na szyi zawieszony krzyżyk. To bardzo rozdrażniło muzułmańską część widowni, która poskarżyła się wydawcy. Władze stacji bardzo szybko posłusznie dostosowały się do gróźb islamistów i ukarały dziennikarkę.

Muzułmanie, którzy telefonowali i pisali do NRK, twierdzili, że jedna z „twarzy” stacji Siv Kristin Sællmann miała „dopuścić się obrazy ich religii”. „Ten symbol obraża islam”, „Krzyż na jej szyi sprawia, że transmisja nie jest obiektywna” – twierdzą islamiści. Władze telewizji natychmiast upomniały dziennikarkę i zakazały jej występowania na wizji.

To nie pierwszy przypadek utraty pracy ze względu na noszenie symboli chrześcijańskich. Jeszcze niedawno bardzo głośna była sprawa stewardesy British Airways Nadii Eweidy, która także noszeniem krzyżyka na szyi zbulwersowała pasażerów samolotu. Linie zareagowały równie błyskawicznie, pozbawiając Eweidę dotychczasowego stanowiska. Dopiero na początku bieżącego roku Trybunał w Strasburgu, do którego skarżyła się stewardesa, orzekł, że kobieta padła ofiarą dyskryminacji ze względu na wyznawaną wiarę, i wezwał pracodawcę do zadośćuczynienia.

Łukasz Sianożęcki

za:www.naszdziennik.pl/wp/59877,wyrzucona-za-krzyz.html

Copyright © 2017. All Rights Reserved.