Witamy serdecznie na stronie internetowej Oddziału Łódzkiego
Katolickiego Stowarzyszenia Dziennikarzy.

Mamy nadzieję, że ułatwimy Państwu docieranie do rzetelnej informacji. Tutaj chcemy prezentować wielkość oraz problemy naszego Kościoła, zagadnienia społeczne, cywilizacyjne, publikacje członków Stowarzyszenia, stanowiska w ważnych kwestiach. Nie będziemy konkurować w informacjach bieżących z innymi portalami (niektóre z nich wskazujemy w odnośnikach), natomiast gorąco zapraszamy do lektury wszystkich tekstów - ich aktualność znacznie przekracza czas prezentacji na stronie głównej. Zachęcamy do korzystania z odnośników: "Publikacje" i "Polecane". Mamy nadzieję na stały rozwój strony dzięki aktywnej współpracy użytkowników. Z góry dziękujemy za materiały, uwagi, propozycje.
Prosimy kierować je na adres: lodz@katolickie.media.pl

Lewacy będą własnym ciałem bronić tęczy w dniu 11 listopada. Jeśli przyjdą...

Lewicowi tęczofile zamierzają w dniu 11 listopada, kiedy przez Warszawę przejdzie Marsz Niepodległości, własnym ciałem bronić tęczy na pl. Zbawiciela. Jeśli w ogóle uda im się zorganizować...
Za miesiąc ulicami Warszawy przejdzie Marsz Niepodległości. W trakcie ubiegłorocznego pochodu narodowców spłonęła tęcza na pl. Zbawiciela. Symbol środowisk LGBT był od tamtej pory podpalany kilkakrotnie, dlatego w tym roku lewicowi tęczofile postanowili się zabezpieczyć.

Na Facebooku właśnie pojawił się apel, by 11 listopada „stanąć murem z ludzkich ciał” wokół tęczy i uchronić instalację przed ewentualnymi atakami. „11 listopada na pl. Zbawiciela złapmy się wszyscy za ręce i pokażmy, że Polska jest krajem, w którym jest miejsce dla różnorodności i tolerancji, a brakuje go dla skrajnego nacjonalizmu, demolowania przestrzeni publicznej i burd” – czytamy na stronie inicjatywy.

Organizatorzy obrony tęczy na pl. Zbawiciela apelują: „Stwórzmy mur z ludzkich ciał dookoła tęczy, która - chcąc, nie chcąc - stała się solą w oku mieszkańców Warszawy. Pokażmy, że nie zgadzamy się na niszczenie przestrzeni publicznej w imię homofobicznych przekonań. W to wyjątkowe święto wyślijmy w świat informację, że Polska jest krajem różnorodnym i przeznaczonym dla wszystkich. Niech Dzień Niepodległości będzie świętem miłości i tolerancji, mądrego patriotyzmu i pojednania. Niech będzie nas jak najwięcej!”.

Czy tęczofilom uda się obronić swój symbol? Mimo usilnej reklamy, jaką wydarzeniu zrobiła „Gazeta Wyborcza” na swojej stronie internetowej, udział w akcji jak na razie zadeklarowało… 90 osób. Czy tej garstce uda się choćby otoczyć tęczową instalację?

za:www.fronda.pl/a/lewacy-beda-wlasnym-cialem-bronic-teczy-w-dniu-11-listopada-jesli-przyjda,42482.html

Copyright © 2017. All Rights Reserved.