Witamy serdecznie na stronie internetowej Oddziału Łódzkiego
Katolickiego Stowarzyszenia Dziennikarzy.

Mamy nadzieję, że ułatwimy Państwu docieranie do rzetelnej informacji. Tutaj chcemy prezentować wielkość oraz problemy naszego Kościoła, zagadnienia społeczne, cywilizacyjne, publikacje członków Stowarzyszenia, stanowiska w ważnych kwestiach. Nie będziemy konkurować w informacjach bieżących z innymi portalami (niektóre z nich wskazujemy w odnośnikach), natomiast gorąco zapraszamy do lektury wszystkich tekstów - ich aktualność znacznie przekracza czas prezentacji na stronie głównej. Zachęcamy do korzystania z odnośników: "Publikacje" i "Polecane". Mamy nadzieję na stały rozwój strony dzięki aktywnej współpracy użytkowników. Z góry dziękujemy za materiały, uwagi, propozycje.
Prosimy kierować je na adres: lodz@katolickie.media.pl

Kiszczak: „niszczyłem akta każdego, kto tego chciał”. O kim mówi szef bezpieki?

- Kiedy po 1989 roku ktokolwiek zwrócił się do mnie w sprawie niszczenia akt, zawsze je niszczyłem – powiedział gen. Czesław Kiszczak w rozmowie z „Super Expressem”.Kiszczak udzielił wywiadu oczekując na proces w sprawie zabójstwa 9 górników podczas pacyfikacji kopalni „Wujek”. W rozmowie przyznaje, że nie ma wyrzutów sumienia z powodu tamtej zbrodni, choć jako szef MSW i współorganizator stanu wojennego odpowiadał za działania milicji i wojska.Kiszczak przyznał się też odpytującym go dziennikarzom, że po 1989 roku wyświadczał przysługi pewnym, znanym także dzisiaj, ludziom. Stwierdził, że zniszczył wiele teczek, czyli dokumentów SB, w których znajdowały się m.in. informacje o agentach i osobach rozpracowywanych przez PRL-owską służbę. – Kiedy po 1989 roku ktokolwiek zwrócił się do mnie w sprawie niszczenia akt, zawsze je niszczyłem. Każdego – opowiadał Kiszczak, a jego żona dodała w wywiadzie: „szef biura przynosił teczkę, wtedy oddawał ją danemu człowiekowi i ten jeszcze w tym samym pomieszczeniu niszczył ją w niszczarce. I oryginały, i duplikaty”.Czyje teczki niszczył Kiszczak? – To byli ludzie poważni. Pisarze, wielcy aktorzy i politycy – wylicza. Przyznał też, że widzi te osoby często w telewizji, jak na niego plują.

za:www.pch24.pl/kiszczak--niszczylem-akta-kazdego--kto-tego-chcial--o-kim-mowi-szef-bezpieki-,32830,i.html#ixzz3MMw9lbre

Copyright © 2017. All Rights Reserved.