Feministka skarży do sądu ks. abp. Józefa Michalika

Zadeklarowana feministka Małgorzata Marenin złożyła akt oskarżenia do sądu przeciw ks. abp. Józefowi Michalikowi o rzekome pomówienie jej i poniżenie w opinii publicznej.

„Wiele dziś się mówi i słusznie o karygodnych nadużyciach dorosłych wobec dzieci. Tego rodzaju zła nie wolno tolerować, ale nikt nie odważy się pytać o przyczyny, żadna stacja telewizyjna nie walczy z pornografią, z promocją fałszywej, egoistycznej miłości między ludźmi. Nikt nie upomina się za dziećmi cierpiącymi przez brak miłości rozwodzących się rodziców, a to są rany bolesne i długotrwałe. Na naszych oczach następuje promocja nowej ideologii gender. Już kilkanaście najważniejszych uniwersytetów w Polsce wprowadziło wykłady z tej nowej i niezbyt jasnej ideologii, której programową radę stanowią najbardziej  agresywne polskie feministki, które od lat szydzą z Kościoła i etyki tradycyjnej, promują aborcję i walczą z tradycyjnym modelem rodziny i wierności małżeńskiej”
– powiedział abp Michalik.

To właśnie te słowa stały się solą w oku feministki, która wniosła oskarżenie do sądu we Wrocławiu. Po uchyleniu sprawy kobieta odwołała się od orzeczenia sądu i ponownie wniosła oskarżenie. Pozew jest bezzasadny – podkreśla mecenas Andrzej Matusiewicz.

- Nasz Arcypasterz wypowiedział się ogólnie o sytuacji – jakie szkody moralne i wszystkie inne przynoszą rozwody dla dzieci rozwiedzionych małżonków – a zatem takie powództwo jest tylko próbą wywołania wielkiego zamieszania – wyjaśnia mecenas.

Nie da się ukryć, że jest to także personalny atak na ks. abp Józefa Michalika – mówi ks. Bartosz Rajnowski, kanclerz Kurii Metropolitalnej w Przemyślu.

- Ataki, o które pan pyta, są konsekwencją bezkompromisowej jasnej postawy Księdza Arcybiskupa wobec funkcji, którą sprawuje – zaznacza ks. Bartosz Rajnowski.

Specjalny apel w obronie ks. Arcybiskupa wystosowali księża biskupi pomocniczy archidiecezji przemyskiej. Zachęcają oni wiernych do modlitewnej solidarności z Pasterzem Kościoła  przemyskiego.

„W sytuacji przegłosowanej przez Sejm Konwencji o zapobieganiu i zwalczaniu przemocy wobec kobiet i przemocy domowej, będącą ukrytym sposobem promowania ideologii gender, tamte słowa naszego Pasterza okazały się prorocze. Jak się dowiadujemy, z czwartkowego wydarzenia chce się uczynić medialny zamęt, co tym bardziej potęguje dotkliwe ataki na osobę naszego Pasterza” – zaznaczają księża biskupi.

- Na pewno potrzebne są nasze słowa poparcia, a także nieustająca modlitwa – zarówno za Księdza Arcybiskupa, jak i za wszystkich kapłanów, którzy są tak często i bezpodstawnie atakowani – podkreśla Halina Szydełko, prezes Akcji Katolickiej w Polsce.

Ze swoim ks. Arcybiskupem solidaryzują się wierni archidiecezji przemyskiej.

- Zawsze prawda jest niewygodna i uważam, że kto jak kto, ale Kościół musi zawsze bronić prawd podstawowych i absolutnie jestem po stronie Księdza Arcybiskupa i tych wartości, które są dla nas najważniejsze i podstawowe – mówi pani Stanisława, mieszkanka Przemyśla.

- Ksiądz Arcybiskup jest najwspanialszym człowiekiem w naszej archidiecezji. To dobry pasterz i wspaniały człowiek – stwierdza pani Helena, mieszkanka Przemyśla.

Postawa ks. abp. Michalika jest dla wielu osób przykładem i zachętą do działania.

- On często bierze na siebie ciężar walki o prawdę, o wierność chrześcijańskim zasadom. Dzięki temu my nabieramy ducha i mocy do tego, aby – jeżeli jest taka możliwość – jawnie i otwarcie te prawdy głosić – mówi Stanisław Radyk, prawnik.

Swoje poparcie dla ks. abp. Józefa Michalika wyrazili także posłowie i senatorowie z parlamentarnych zespołów chrześcijańskich. Politycy sprzeciwiają się działaniom zmierzającym do ograniczenia nauczycielskiej misji Kościoła Katolickiego w Polsce.

Jak wskazują, „oskarżanie Metropolity w związku z wykonywaniem przez niego posługi słowa, jest próbą ograniczenia wolności w sprawowaniu tej posługi”. Co więcej tego rodzaju działania godzą w fundamentalne wartości Konstytucji oraz w postanowienia Konkordatu zawartego między Stolicą Apostolską a RP.

Rozprawa przeciwko ks. abp Józefowi Michalikowi odbędzie się w najbliższy czwartek 12 marca przed przemyskim sądem.

za:www.radiomaryja.pl/informacje/feministka-skarzy-do-sadu-ks-abp-jozefa-michalika/

***

Parlamentarne zespoły poparły ks. abp. Michalika

Posłowie i senatorowie z  parlamentarnych zespołów chrześcijańskich wyrazili swoje poparcie dla ks. abp Józefa Michalika, metropolity przemyskiego. Zespoły przeciwdziałania ateizacji oraz członkowie i sympatycy Ruchu Światło-Życie, Akcja Katolicka oraz Stowarzyszenia Rodzin Katolickich opublikowały stanowisko w tej sprawie.

Chodzi o bezzasadne oskarżenia i pozwy sądowe ze strony feministek i lewackich środowisk w związku z treścią wygłoszonych kazań i homilii. Politycy w liście sprzeciwiają się działaniom zmierzającym do ograniczenia nauczycielskiej misji Kościoła katolickiego w Polsce.

Jak wskazują, „oskarżanie Metropolity w związku z wykonywaniem przez niego posługi słowa, jest próbą ograniczenia wolności w sprawowaniu tej posługi”. Co więcej, tego rodzaju działania godzą w fundamentalne wartości Konstytucji RP oraz w postanowienia Konkordatu zawartego między Stolicą Apostolską a Polską.

- Różne tak zwane feministki reprezentujące skrajną lewicę składają pozwy do sądów, do prokuratury przeciwko księdzu arcybiskupowi Michalikowi za jedno z jego kazań, które wygłosił. Po pierwsze, każdy w Polsce ma prawo do wypowiadania swoich przekonań i sugestii. Szczególną rolą naszych kapłanów, w tym księży biskupów, jest to, aby także z ambony mówić, że grzech jest grzechem i napiętnować ten grzech, a ludzi grzeszących upominać. Odbieranie dzisiaj jednemu z arcybiskupów prawa do tego, może za chwilę skończyć się tym, że to prawo będzie zabrane wszystkim naszym hierarchom, kapłanom. Musimy się temu mocno przeciwstawiać – podkreśla Andrzej Jaworski, przewodniczący Parlamentarnego Zespołu ds. Przeciwdziałania Ateizacji Polski.

Autorami listu są Parlamentarny Zespół ds. Przeciwdziałania Ateizacji Polski oraz Członkowie i Sympatycy Ruchu Światło-Życie, Akcji Katolickiej oraz Stowarzyszenia Rodzin Katolickich.

Posłowie zaapelowali także do władz państwowych,  katolików i ludzi dobrej woli, aby przeciwstawiali się takim działaniom środowisk lewackich i feministycznych.

za:www.radiomaryja.pl/informacje/parlamentarne-zespoly-poparly-ks-abp-michalika/