Witamy serdecznie na stronie internetowej Oddziału Łódzkiego
Katolickiego Stowarzyszenia Dziennikarzy.

Mamy nadzieję, że ułatwimy Państwu docieranie do rzetelnej informacji. Tutaj chcemy prezentować wielkość oraz problemy naszego Kościoła, zagadnienia społeczne, cywilizacyjne, publikacje członków Stowarzyszenia, stanowiska w ważnych kwestiach. Nie będziemy konkurować w informacjach bieżących z innymi portalami (niektóre z nich wskazujemy w odnośnikach), natomiast gorąco zapraszamy do lektury wszystkich tekstów - ich aktualność znacznie przekracza czas prezentacji na stronie głównej. Zachęcamy do korzystania z odnośników: "Publikacje" i "Polecane". Mamy nadzieję na stały rozwój strony dzięki aktywnej współpracy użytkowników. Z góry dziękujemy za materiały, uwagi, propozycje.
Prosimy kierować je na adres: lodz@katolickie.media.pl

Prof. Chodakiewicz: Polska to post-PRL

- Elity postkomunistyczne po 1989 r. właściwie nigdy nie mówiły o wolności czy niepodległości, a jedynie o transformacji. Dlatego nie ma III RP, jest post-PRL – stwierdził na antenie Telewizji Republika prof. Marek Jak Chodakiewicz, wykładowca z waszyngtońskiego Instytutu Polityki Międzynarodowej.

Jak podkreślił gość Michała Rachonia, był jednym z pierwszych, którzy w związku z katastrofą zareagowali w języku angielskim na kremlowską propagandę.

– Jeżeli oni (Rosjanie - red.) w ciągu 3 minut po tym jak samolot spadł wiedzieli, że przyczyną był błąd pilota, to jest to po prostu żart. Chyba, że sami go strącili i wiedzieli, co się stało – mówił profesor.

– W Stanach Zjednoczonych zbieramy każdą śrubkę i odkładamy do magazynu tak, aby ten samolot odtworzyć. Tam w Smoleńsku tego wraku nie przykryto nawet plandeką – dodał.

Według niego jest bardzo dużo oburzających spraw, które ogarniają katastrofę smoleńską.

– Nawet polska armia nie została wówczas wprowadzona w stan gotowości bojowej – przypomniał.

– Dla większości moich kolegów profesorów z USA jest jasne, że jeśli czekiści są zamieszani w cokolwiek, to znaczy, że są winni chyba, że swoją niewinność udowodnią. Dla profesorów, z którymi mam do czynienia na mojej uczelni jest jasne, że wina leży po stronie Władimira Putina i to był zamach – powiedział prof. Chodakiewicz.

Profesor został zapytany o to, czy Stany Zjednoczone mogą udzielić Polsce pomocy w wyjaśnieniu katastrofy smoleńskiej profesor stwierdził, że wszystko zależy od woli politycznej Białego Domu.

– Do tej pory takich działań nie było. Do tego potrzebne jest lobby, ale również prowadzenie kampanii informacyjnej w Waszyngtonie. To leży w majestacie Rzeczypospolitej – uważa profesor

za:www.fronda.pl/a/prof-chodakiewicz-polska-to-post-prl,55458.html

Copyright © 2017. All Rights Reserved.