Witamy serdecznie na stronie internetowej Oddziału Łódzkiego
Katolickiego Stowarzyszenia Dziennikarzy.

Mamy nadzieję, że ułatwimy Państwu docieranie do rzetelnej informacji. Tutaj chcemy prezentować wielkość oraz problemy naszego Kościoła, zagadnienia społeczne, cywilizacyjne, publikacje członków Stowarzyszenia, stanowiska w ważnych kwestiach. Nie będziemy konkurować w informacjach bieżących z innymi portalami (niektóre z nich wskazujemy w odnośnikach), natomiast gorąco zapraszamy do lektury wszystkich tekstów - ich aktualność znacznie przekracza czas prezentacji na stronie głównej. Zachęcamy do korzystania z odnośników: "Publikacje" i "Polecane". Mamy nadzieję na stały rozwój strony dzięki aktywnej współpracy użytkowników. Z góry dziękujemy za materiały, uwagi, propozycje.
Prosimy kierować je na adres: lodz@katolickie.media.pl

Wrocław okrzyknięty stolicą rasizmu.

Dowód? Plakat z podobizną rotmistrza Pileckiego...
W sieci pojawił się filmik ukazujący Wrocław jako miasto pełne faszystów i nazistów terroryzujących ulice. Jednym z dowodów na to jest m. in upamiętnienie przez kibiców… rotmistrza Pileckiego.


„Centrum Postaw Antyrasistowskich ma zaszczyt przedstawić krótki film oficjalnie promujący Europejska Stolica Kultury 2016 pt. wspaniałe życie we Wrocławiu!” – czytamy w zapowiedzi materiału. Filmik odwołuje się do oficjalnych materiałów Europejskiej Stolicy Kultury. Na poparcie tezy o „brunatnym Wrocławiu” wykorzystano m. in. zdjęcia z protestów przeciwko działaczom komunistycznej bezpieki takich jak major-profesor Zygmunt Bauman, oraz akcji upamiętniających bohaterów walczących z komunizmem jak i nazizmem. W materiale pojawiają się hasła typu: „polscy faszyści terroryzują wrocławskie społeczeństwo obywatelskie”.


Dowodem na „faszystowskie oblicze” miasta stały się także obrazki z trybun piłkarskich, na których upamiętniono rotmistrza Witolda Pileckiego. Wrocław zdaniem twórców filmiku na wieloletnie tradycje ataków na mniejszości narodowe i imigrantów.


Do sprawy odniosło się m. in. biuro Europejskiej Stolicy Kultury, Wrocław 2016: „W porozumieniu z naszym działem prawnym zarówno jako biuro Europejskiej Stolicy Kultury, Wrocław 2016, jak i osoby prywatne podjęliśmy interwencję w celu natychmiastowego zablokowania i usunięcia tego skandalicznego materiału z serwisów Youtube, Facebook i Twitter”.

- Poprosiliśmy wszystkie portale internetowe, na których został opublikowany film, o jego natychmiastowe usunięcie. Na filmie pojawia się bezprawnie logotyp Europejskiej Stolicy Kultury, który jest znakiem prawnie chronionym. Film ten przedstawia w bardzo negatywny i tendencyjny sposób Wrocław i jego mieszkańców - informuje Barbara Zielińska-Mordarska, dyrektor wydziału komunikacji społecznej urzędu miejskiego Wrocławia.


za:www.pch24.pl/wroclaw-okrzykniety-stolica-rasizmu--dowod--plakat-z-podobizna-rotmistrza-pileckiego---,39706,i.html#ixzz3szPFKIff

Copyright © 2017. All Rights Reserved.