Witamy serdecznie na stronie internetowej Oddziału Łódzkiego
Katolickiego Stowarzyszenia Dziennikarzy.

Mamy nadzieję, że ułatwimy Państwu docieranie do rzetelnej informacji. Tutaj chcemy prezentować wielkość oraz problemy naszego Kościoła, zagadnienia społeczne, cywilizacyjne, publikacje członków Stowarzyszenia, stanowiska w ważnych kwestiach. Nie będziemy konkurować w informacjach bieżących z innymi portalami (niektóre z nich wskazujemy w odnośnikach), natomiast gorąco zapraszamy do lektury wszystkich tekstów - ich aktualność znacznie przekracza czas prezentacji na stronie głównej. Zachęcamy do korzystania z odnośników: "Publikacje" i "Polecane". Mamy nadzieję na stały rozwój strony dzięki aktywnej współpracy użytkowników. Z góry dziękujemy za materiały, uwagi, propozycje.
Prosimy kierować je na adres: lodz@katolickie.media.pl

Nie dajmy szkalować Polski

Miesiąc temu rząd przyjął nowelizację ustawy o IPN-ie, która mówi o reakcji na pomawianie Polski o współudział w Holokauście. Według niezależnych źródeł określenia „polskie obozy śmierci” w różnych kontekstach używane są ok. 8 razy dziennie.

Jednak równie ważna jest zmiana dotycząca możliwości dochodzenia roszczeń za naruszenie dobrego imienia Polski lub narodu polskiego. I tu też będzie co robić. Już najwyższy czas prawnie powstrzymać różnych szubrawców, którzy wykorzystują każdą okazję, żeby napluć na Polskę i Polaków. I nie obchodzi mnie to, czy ktoś ma immunitet europosła, jest znaną osobą, czy tylko zwykłą świnią. Dotyczy to również instytucji, czego przykładem jest film „Polska: zagrożenia poszanowania prawa”, jaki zamieszczono na oficjalnej stronie Parlamentu Europejskiego. Ten haniebny i kłamliwy film pokazuje Polaków jako degeneratów, rasistów, faszystów. Oglądając go, odnosi się wrażenie, jakby w Polsce panował faszyzm, a rząd wprowadził w Polsce dyktaturę. Ktoś był autorem filmu, ktoś zdecydował, żeby umieścić go na stronie PE itd. Trzeba znaleźć tego „Ktosia” i wytoczyć mu sprawę za naruszenie dobrego imienia Polski.

Ryszard Kapuściński

za:niezalezna.pl/86317-nie-dajmy-szkalowac-polski

Copyright © 2017. All Rights Reserved.