Publikacje polecane
Moc modlitwy - Apel Katolickiego Stowarzyszenia Dziennikarzy
Szanowni, Drodzy, Kochani!
Ludzie, którzy nie zawahali się zniszczyć Polakom okresu żałoby, przeżywanego w kwietniu roku 2010, znów się uaktywnili. Tym razem chcą zawładnąć Polską, by ułożyć ją na miarę swych wyobrażeń i w duchu wyznawanej przez siebie ideologii. Nie chcą uznać, że Polacy wybrali inną drogę.
W kończącym się właśnie roku Jubileuszu 1050 rocznicy Chrztu Polski, na progu kolejnej wielkiej rocznicy 300-lecia koronacji Cudownego Obrazu Matki Bożej Częstochowskiej - nie możemy zapominać o wielkiej mocy modlitwy.
Zwracamy się do Was z prośbą o szczególne trwanie Apelowe. Powierzmy Królowej Korony Polskiej, Matce Bożej Częstochowskiej nasze troski. Prośmy, by wstawiła się u Swego Syna za Polską. Błagajmy wszystkich naszych Świętych, zwłaszcza św. Papieża - Jana Pawła II i św. Andrzeja Bobolę, by orędowali za nami w tych trudnych dniach.
W tym przedświątecznym tygodniu duchowego oczekiwania na Boże Narodzenie, bądźmy razem w godzinie Apelowej i odmawiajmy różaniec. Prośmy Boga o potrzebne łaski dla Najjaśniejszej Rzeczypospolitej, za pośrednictwem Maryi Królowej Polski.
W dniach kolejnej próby naszej wiary i miłości do Pana Boga i Ojczyzny, prośmy Matkę Jezusa o łaskę pokoju i pojednania. Niech opuszczą nasz naród wszelkie spory, niech zniknie nienawiść, kłamstwo i obłuda, byśmy mogli na powrót odnaleźć spokój i mogli mądrze, w jedności, działać dla Boskiej chwały i ku pożytkowi całego Narodu.
Niech miłość i szacunek dla każdego człowieka staną się znów cnotami Polaków, byśmy byli godni naszej przeszłości i wszystkich, którzy ją tworzyli wierni hasłu: Bóg, Honor i Ojczyzna.
Tak nam dopomóż Bóg!
Z upoważnienia Zarządu
Anna Dąbrowska, prezes ZG KSD
Częstochowa, 20.XII.2016r.
za: http://www.ksd.media.pl