Witamy serdecznie na stronie internetowej Oddziału Łódzkiego
Katolickiego Stowarzyszenia Dziennikarzy.

Mamy nadzieję, że ułatwimy Państwu docieranie do rzetelnej informacji. Tutaj chcemy prezentować wielkość oraz problemy naszego Kościoła, zagadnienia społeczne, cywilizacyjne, publikacje członków Stowarzyszenia, stanowiska w ważnych kwestiach. Nie będziemy konkurować w informacjach bieżących z innymi portalami (niektóre z nich wskazujemy w odnośnikach), natomiast gorąco zapraszamy do lektury wszystkich tekstów - ich aktualność znacznie przekracza czas prezentacji na stronie głównej. Zachęcamy do korzystania z odnośników: "Publikacje" i "Polecane". Mamy nadzieję na stały rozwój strony dzięki aktywnej współpracy użytkowników. Z góry dziękujemy za materiały, uwagi, propozycje.
Prosimy kierować je na adres: lodz@katolickie.media.pl

Publikacje polecane

Jest alternatywa dla in vitro!

Ośrodki kompleksowego leczenia niepłodności już za kilka miesięcy będą pomagać parom, które bezskutecznie starają się o dziecko. O rządowym programie kompleksowej ochrony zdrowia prokreacyjnego pisze poniedziałkowa „Gazeta Polska Codziennie”.

Pierwsza placówka prowadząca rządowy program kompleksowej ochrony zdrowia prokreacyjnego powstała już pod koniec 2016 roku. Klinika Diagnostyki i Leczenia Niepłodności została otwarta przy łódzkim Centrum Zdrowia Matki Polki i jest pierwszym z 16tu planowanych tego typu ośrodków. Wprawdzie pełen zakres opieki klinika będzie oferować od przełomu marca i kwietnia br., to już w tej chwili placówka oferuje pomoc diagnostyczną.

Zgodnie z założeniami rządowego programu, placówki takie jak ta w CZMP, będą parom starającym się o potomstwo oferować kompleksową opiekę 6-7 lekarzy w tym specjalistów położnictwa, ginekologii, ale również endokrynologi, andrologii, immunologii, psychologii czy urologii i genetyki. Jak podkreśla w wypowiedzi dla „GPC” specjalista CZMP, ginekolog prof. Krzysztof Szafilk, lekarze dużo więcej uwagi mają poświęcać mężczyźnie, który obecnie najczęściej jest „niedodiagnozowany”. Ośrodki mają oferować pełną diagnostykę w warunkach ambulatoryjnych i szpitalnych. Pacjenci będą mieli dostęp do badań zarówno inwazyjnych, jak i nieinwazyjnych, oraz do zabiegów operacyjnych.

Rządowy program kompleksowej ochrony zdrowia prokreacyjnego, powstał w miejsce realizowanego przez koalicję PO-PSL trzyletniego programu in vitro, którego wyniki jeszcze nie są znane. Jak pisze „GPC”, najprawdopodobniej w marcu dowiemy się ile urodzeń przyniosło finansowane z budżetu państwa zapłodnienie pozaustrojowe. Po zakończeniu programu in vitro, niektóre z samorządów dofinansują tę procedurę. Taką decyzję zapowiadają m.in. władze Warszawy.

Na realizację programu przewiduje się w budżecie państwa środki w wysokości ok. 80 mln złotych. Dodatkowo planowane jest pozyskanie ok. 21 mln złotych z Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego oraz Europejskiego Funduszu Społecznego

za:www.fronda.pl/a/polska-w-remoncie-jest-alternatywa-dla-in-vitro,86128.html

Copyright © 2017. All Rights Reserved.