Witamy serdecznie na stronie internetowej Oddziału Łódzkiego
Katolickiego Stowarzyszenia Dziennikarzy.

Mamy nadzieję, że ułatwimy Państwu docieranie do rzetelnej informacji. Tutaj chcemy prezentować wielkość oraz problemy naszego Kościoła, zagadnienia społeczne, cywilizacyjne, publikacje członków Stowarzyszenia, stanowiska w ważnych kwestiach. Nie będziemy konkurować w informacjach bieżących z innymi portalami (niektóre z nich wskazujemy w odnośnikach), natomiast gorąco zapraszamy do lektury wszystkich tekstów - ich aktualność znacznie przekracza czas prezentacji na stronie głównej. Zachęcamy do korzystania z odnośników: "Publikacje" i "Polecane". Mamy nadzieję na stały rozwój strony dzięki aktywnej współpracy użytkowników. Z góry dziękujemy za materiały, uwagi, propozycje.
Prosimy kierować je na adres: lodz@katolickie.media.pl

Publikacje polecane

Wróblewski: Bez prawa do życia nie ma żadnych innych praw

Jestem pryncypialny np. jeśli chodzi o prawo do życia – mówił kandydat na RPO Bartłomiej Wróblewski.
Bartłomiej Wróblewski w rozmowie z Radiem Wnet tłumaczył, dlaczego walczy o stanowisko przewodniczącego Rzecznika Praw Obywatelskich.

– To ważna funkcja i duża odpowiedzialność. Rzecznik stoi na straży konstytucji, zabiega o sprawy obywateli – podkreślał, dodając, że RPO kontroluje również, czy działania różnych władz nie stoją w sprzeczności z prawami obywatelskimi.

– RPO musi patrzeć na ręce władzy, a wolności obywatelskie są naruszane przez różne rodzaje władzy – stwierdził.

Jak zapewniał, ma odpowiednie kompetencje, żeby pełnić tę funkcję, odpowiednie doświadczenie społeczne i zawodowe.

"Prawo do życia jest fundamentalne"

Wróblewski zadeklarował także gotowość do dialogu. – RPO nie powinien angażować się po żadnej stronie sporu. (...) Powinien realizować podstawowy cel swojej działalności, czyli obronę praw i wolności obywateli. (...) Mógłby być kimś w rodzaju mediatora – zaznaczał.

Jednak, w kwestii obrony wartości podstawowych, jasno zadeklarował, że jest "pryncypialny". Nie ukrywał, że w jego ocenie prawo do życia jest fundamentalne. – Tam gdzie w grę wchodzą wartości (…) nienegocjowalne, jestem pryncypialny np. jeśli chodzi o prawo do życia, czy obronę rodziny – mówił.

– Bez prawa do życia nie ma żadnych innych praw – podkreślił.

Kolejna próba wyboru RPO

Zgodnie z decyzją marszałek Sejmu Elżbiety Witek 19 marca będzie ostatecznym terminem zgłaszania kandydatów na Rzecznika Praw Obywatelskich. Do tej pory próbowano wybrać go kilkukrotnie. Przypomnijmy, że dwukrotna kandydatka KO, Lewicy i Polski 2050 Zuzanna Rudzińska-Bluszcz poinformowała niedawno, że nie będzie kolejny raz ubiegać się o to stanowisko.

Kadencja dotychczasowego Rzecznika Adama Bodnara upłynęła na początku września ubiegłego roku.

za:dorzeczy.pl

Copyright © 2017. All Rights Reserved.