Witamy serdecznie na stronie internetowej Oddziału Łódzkiego
Katolickiego Stowarzyszenia Dziennikarzy.

Mamy nadzieję, że ułatwimy Państwu docieranie do rzetelnej informacji. Tutaj chcemy prezentować wielkość oraz problemy naszego Kościoła, zagadnienia społeczne, cywilizacyjne, publikacje członków Stowarzyszenia, stanowiska w ważnych kwestiach. Nie będziemy konkurować w informacjach bieżących z innymi portalami (niektóre z nich wskazujemy w odnośnikach), natomiast gorąco zapraszamy do lektury wszystkich tekstów - ich aktualność znacznie przekracza czas prezentacji na stronie głównej. Zachęcamy do korzystania z odnośników: "Publikacje" i "Polecane". Mamy nadzieję na stały rozwój strony dzięki aktywnej współpracy użytkowników. Z góry dziękujemy za materiały, uwagi, propozycje.
Prosimy kierować je na adres: lodz@katolickie.media.pl

Publikacje polecane

Zdewastowano pomnik księdza Jerzego Popiełuszki w USA

Na pomniku bł. Księdza Jerzego PopiełuszkI, który znajduje się na Green Pointcie (historycznie polskiej dzielnicy) namalowano „hitlerowskie wąsy”, a na głowę nałożono worek. Na monumencie pojawiły się także antypolskie symbole i napis: „No Polish” czyli „Nie Polskości”.

Pomnik księdza, który jest symbolem nieugiętej walki z komunizmem, padł ofiarą „hate crime”, czyli napaści na tle nienawiści rasowej i o podłożu narodowościowym.

Incydent ten wzbudził oburzenie Polonii Amerykańskiej, konsul Generalny RP w Nowym Jorku Adrian Kubicki ma nadzieje, że nowojorskie służby wyciągną wnioski, z tego wydarzenia i spowodują, że pomnik będzie lepiej chroniony.

Jerzy Popiełuszko to nie tylko ksiądz i błogosławiony kościoła katolickiego, ale również wojownik o wolność. Postać, bez której niemożliwe byłoby pokonanie komunizmu w Polsce. Nowojorczycy doskonale rozumieją te wartości dlatego mamy nadzieję, że w miejscu, gdzie stoi pomnik zostanie zainstalowany monitoring - powiedział Kubicki.

Dochodzenie wszczęła specjalna jednostka Policji Miejskiej w Nowym Jorku, zajmująca się zbrodniami na tle rasowym i przypadkom „hate crime”.

za:niezalezna.pl

***
To raczej nie rasizm a ...zidiocenie niektórych umysłów... Ciekawe jakiego, naprawdę, zlecenia czy pochodzenia...
kn

Copyright © 2017. All Rights Reserved.