Witamy serdecznie na stronie internetowej Oddziału Łódzkiego
Katolickiego Stowarzyszenia Dziennikarzy.

Mamy nadzieję, że ułatwimy Państwu docieranie do rzetelnej informacji. Tutaj chcemy prezentować wielkość oraz problemy naszego Kościoła, zagadnienia społeczne, cywilizacyjne, publikacje członków Stowarzyszenia, stanowiska w ważnych kwestiach. Nie będziemy konkurować w informacjach bieżących z innymi portalami (niektóre z nich wskazujemy w odnośnikach), natomiast gorąco zapraszamy do lektury wszystkich tekstów - ich aktualność znacznie przekracza czas prezentacji na stronie głównej. Zachęcamy do korzystania z odnośników: "Publikacje" i "Polecane". Mamy nadzieję na stały rozwój strony dzięki aktywnej współpracy użytkowników. Z góry dziękujemy za materiały, uwagi, propozycje.
Prosimy kierować je na adres: lodz@katolickie.media.pl

Publikacje polecane

Węgrzy uczcili śp. Lecha Kaczyńskiego

W Veszprem na Węgrzech odsłonięto dziś tablicę pamiątkową poświęconą śp. prezydentowi Lechowi Kaczyńskiemu. „Wraz z jego śmiercią straciliśmy naprawdę wyjątkową osobowość” – podkreślił w czasie uroczystości prezydent Veszprem Gyula Porga.

- „Odsłaniamy tablicę Lecha Kaczyńskiego - prezydenta i wspaniałego obywatela swojego narodu. Lech Kaczyński był też inicjatorem ustanowienia Dnia Przyjaźni Polsko-Węgierskiej (23 marca - PAP). Przyjaźń ta trwa już wiele wieków i determinuje nasz wspólny los, stoczyliśmy razem wiele walk i nigdy nie zapomnimy wspaniałej waleczności Polaków. Miasto Veszprem silnie zaangażowane jest w utrwalanie braterstwa Polaków i Węgrów” - mówił prezydent Veszprem zaznaczając, że odsłonięcie tablicy poświęconej tragicznie zmarłemu prezydentowi Polski jest dla niego „wielkim zaszczytem i radością”.

Przypomniał, że śp. Lecha Kaczyński „zrobił bardzo dużo, by wartości, które są dla nas istotne, wybrzmiały w Europie”.

Ambasador RP na Węgrzech Jerzy Snopek zwrócił uwagę, że nazwisko zmarłego prezydenta „staje się coraz powszechniej znane” w całej Europie.

„Tablica będzie bardzo dobrze służyła polsko-węgierskiej przyjaźni” - zaznaczył.

za:www.fronda.pl

***

Od dawna zawołanie brzmi: Polak, Węgier, dwa bratanki, i do szabli, i do szklanki (węg. Lengyel, magyar – két jó barát, együtt harcol, s issza borát).                                                                                          

I tak trzymać!

kn

Copyright © 2017. All Rights Reserved.