Witamy serdecznie na stronie internetowej Oddziału Łódzkiego
Katolickiego Stowarzyszenia Dziennikarzy.

Mamy nadzieję, że ułatwimy Państwu docieranie do rzetelnej informacji. Tutaj chcemy prezentować wielkość oraz problemy naszego Kościoła, zagadnienia społeczne, cywilizacyjne, publikacje członków Stowarzyszenia, stanowiska w ważnych kwestiach. Nie będziemy konkurować w informacjach bieżących z innymi portalami (niektóre z nich wskazujemy w odnośnikach), natomiast gorąco zapraszamy do lektury wszystkich tekstów - ich aktualność znacznie przekracza czas prezentacji na stronie głównej. Zachęcamy do korzystania z odnośników: "Publikacje" i "Polecane". Mamy nadzieję na stały rozwój strony dzięki aktywnej współpracy użytkowników. Z góry dziękujemy za materiały, uwagi, propozycje.
Prosimy kierować je na adres: lodz@katolickie.media.pl

Wydarzenia

Cud zatwierdzony

Konsylium lekarzy w watykańskiej Kongregacji Spraw Kanonizacyjnych zatwierdziło cud uzdrowienia za wstawiennictwem Sługi Bożego ks. kard. Stefana Wyszyńskiego.

Na tę wiadomość czekaliśmy z wielką nadzieją. To nie przypadek, że w czasie, gdy Polska i Kościół znajdują się pod potężnym ostrzałem globalnych sił ateistycznych, Pan Bóg dla umocnienia w wierze stawia nam za wzór postać wyjątkowej miary. Niezłomnego Prymasa, ojca i przewodnika Narodu, człowieka bezgranicznego zawierzenia Matce Bożej, męczennika komunizmu.

Ojciec Gabriel Bartoszewski OFMCap, wicepostulator w procesie beatyfikacyjnym Prymasa Tysiąclecia, poinformował, że 29 listopada 2018 roku konsylium lekarzy w watykańskiej Kongregacji Spraw Kanonizacyjnych zatwierdziło cud uzdrowienia za wstawiennictwem Sługi Bożego ks. kard. Stefana Wyszyńskiego.

– Może to być wytyczenie nowej perspektywy dla narodu, państwa, dla Kościoła w Polsce – mówi nam prof. Wiesław Jan Wysocki. Historyk z UKSW nie ma wątpliwości, że beatyfikacja ks. kard. Wyszyńskiego będzie wielkim wydarzeniem. Prymas, który „postawił wszystko na Maryję” i dzięki swej wierze i świętości przeprowadził Polskę i Kościół przez „morze czerwone komunizmu”, dziś może nam pomóc swoim przykładem, siłą ducha ostatecznie wyjść z niewoli totalitarnego systemu.

To kolejny ważny krok na drodze ku beatyfikacji Prymasa Tysiąclecia. Ufamy, że chwila jego wyniesienia na ołtarze jest już bardzo bliska. Być może nastąpi to jeszcze w tym roku, który wiąże się z 70. rocznicą rozpoczęcia posługi prymasowskiej przez ks. kard. Wyszyńskiego.

– Następnie, w odstępie dwóch-trzech miesięcy, odbędzie się posiedzenie komisji kardynałów i biskupów, która wydaje już ostateczny werdykt zatwierdzający uzdrowienie – powiedział dla KAI o. Gabriel Bartoszewski. – Osobiście pokładam wielką nadzieję, że to będzie wreszcie zerwanie III RP z PRL i nawiązanie dziejowej tradycji z I i II Rzecząpospolitą – akcentuje prof. Wysocki.

 Małgorzata Rutkowska

za:naszdziennik.pl

Copyright © 2017. All Rights Reserved.