Witamy serdecznie na stronie internetowej Oddziału Łódzkiego
Katolickiego Stowarzyszenia Dziennikarzy.

Mamy nadzieję, że ułatwimy Państwu docieranie do rzetelnej informacji. Tutaj chcemy prezentować wielkość oraz problemy naszego Kościoła, zagadnienia społeczne, cywilizacyjne, publikacje członków Stowarzyszenia, stanowiska w ważnych kwestiach. Nie będziemy konkurować w informacjach bieżących z innymi portalami (niektóre z nich wskazujemy w odnośnikach), natomiast gorąco zapraszamy do lektury wszystkich tekstów - ich aktualność znacznie przekracza czas prezentacji na stronie głównej. Zachęcamy do korzystania z odnośników: "Publikacje" i "Polecane". Mamy nadzieję na stały rozwój strony dzięki aktywnej współpracy użytkowników. Z góry dziękujemy za materiały, uwagi, propozycje.
Prosimy kierować je na adres: lodz@katolickie.media.pl

Wydarzenia

Profanacja kościoła w Szczecinie.

Graffiti pojawiło się na elewacji zewnętrznej, na ławkach i na ścianach. „To zdarza się w coraz częściej”

Nieznani sprawcy sprofanowali kościół św. Andrzeja Boboli w Szczecinie. Wandale pomalowali farbą wewnętrzne i zewnętrzne mury świątyni oraz ławki. Sprawą zajęła się już policja.

/.../
Jak informuje Radio Szczecin do zdarzenia doszło w nocy z soboty na niedzielę w świątyni przy ulicy Pocztowej w Szczecinie, którą prowadzą ojcowie jezuici. Wandale za cel obrali sobie kościół pw. św. Andrzeja Boboli. Pomalowali sprayem mury, ściany i ławki wewnątrz świątyni.

Parafianie zgłosili nam, że są malowidła, rysunki w kościele na ławkach i w przedsionku. Później okazało się, że jest też graffiti zrobione na zewnątrz kościoła. Dwóch młodych ludzi, nie wiemy dlaczego to zrobiło, dla mnie są to niezrozumiałe napisy. Sprawę zgłosiliśmy na policję i w tej chwili są poszukiwani—mówi o. Paweł Chodak, jezuita, duszpasterz akademicki.

 W godzinach porannych, tuż po otwarciu kościoła, doszło do dewastacji. Pojawiły się napisy graffiti na zewnątrz na murze, także farbą olejną na ławce i ścianach przy wejściu. Nie ma tam jakiś ewidentnych znaków antykościelnych—dodała ks. Chodak.

Zdaniem duchownego najprawdopodobniej był to wybryk chuligański, którym już zajmuje się policja. Jak jednak przyznał, niepokojące jest, że takie akty wandalizmu wobec kościołów zdarzają się w Polsce coraz częściej.

Moim zdaniem wpisuje się to w taki prąd przyzwolenia na działania także w kościołach, które kiedyś były nietykalne—mówił duchowny.

Niszczenie, atakowanie. Kiedyś kościoły były zasadniczo nietykalne, nawet przez ludzi, którym się nie podobały
—przyznał jezuita.

Krytyka powinna być, ale nie w sposób niszczenia ludzi czy budynków—dodał o. Paweł Chodak.

Sprawa została zgłoszona na policję, która wszczęła śledztwo w tej sprawie.

CZYTAJ TEŻ:

Prowokacyjna akcja feministek i antyklerykałów przed szczecińskimi świątyniami. Matecki: „Kościoła i księży będziemy bronić” ( https://wpolityce.pl/polityka/460851-prowokacyjna-akcja-feministek-w-szczecinie )

ann/radioszczecin.pl/tvp/szczecin.pl

autor: Zespół wPolityce.pl

***

Biedni, owładnięci głupotą otępieńcy i i Złem potępieńcy. Żal ludzi.
kn

Copyright © 2017. All Rights Reserved.