Witamy serdecznie na stronie internetowej Oddziału Łódzkiego
Katolickiego Stowarzyszenia Dziennikarzy.

Mamy nadzieję, że ułatwimy Państwu docieranie do rzetelnej informacji. Tutaj chcemy prezentować wielkość oraz problemy naszego Kościoła, zagadnienia społeczne, cywilizacyjne, publikacje członków Stowarzyszenia, stanowiska w ważnych kwestiach. Nie będziemy konkurować w informacjach bieżących z innymi portalami (niektóre z nich wskazujemy w odnośnikach), natomiast gorąco zapraszamy do lektury wszystkich tekstów - ich aktualność znacznie przekracza czas prezentacji na stronie głównej. Zachęcamy do korzystania z odnośników: "Publikacje" i "Polecane". Mamy nadzieję na stały rozwój strony dzięki aktywnej współpracy użytkowników. Z góry dziękujemy za materiały, uwagi, propozycje.
Prosimy kierować je na adres: lodz@katolickie.media.pl

Wydarzenia

Włochy: zabójstwo kapłana, który służył ubogim

Ksiądz został zasztyletowany 15 września w godzinach porannych.Sprawcą okazał się bezdomny cudzoziemiec, który miał zaburzenia psychiczne.

51-letni ks. Roberto Malgesini był koordynatorem wolontariuszy służącym ubogim.Zdarzenie miało miejsce na Piazza San Rocco, niedaleko parafii św. Rocha. Domniemany sprawca, cudzoziemiec, po upłynięciu około godziny od morderstwa sam oddał się w ręce policji. Bezdomny ranił księdza w plecy, gdy ten szedł w stronę kościoła. Ciało odnaleźli przechodnie, którzy od razu zadzwonili po pomoc. Księdza jednak nie udało się uratować.

Ksiądz Roberto dobrze znany był w środowisku wolontariatu społecznego. Aktywnie współpracował ze stowarzyszeniami zajmującymi się pomocą dla ubogich i potrzebujących. Mieszkał w parafii San Rocco, kilka kroków od miejsca, w którym został zabity nożem.

Wieczorem tego samego dnia diecezja zaprosiła wiernych na modlitwę różańcową w intencji zamordowanego księdza jak i sprawcy zabójstwa.

za:telewizjarepublika.pl

***
Zaburzenia...  Ze sztyletem na drugiego...  Na kapłana...
Jaka siła burzy człowiekowi tak umysł i wolę, aby czynić go mordercą bliźniego?...
- Jaka?...
- Od Kaina i Abla...

Nie wiemy?...
kn

Copyright © 2017. All Rights Reserved.