Wydarzenia

Bez wiedzy i zgody rodziców! Będą wyciągnięte konsekwencje za wciąganie dzieci w polityczną hucpę opozycji


Wizytatorzy Małopolskiego Kuratorium Oświaty zbadali skandal związany ze „spędzeniem dzieci z Dobczyc” na polityczną imprezę pt. „Tour de Konstytucja”. Wynik ich kontroli budzi przerażenie – pisze portal wpolityce.pl.


Nauczyciele, którzy przyprowadzili cztery klasy ze szkoły podstawowej w Dobczycach na spotkanie organizowane przez KOD, „Strajk Kobiet”, Adama Bodnara i stowarzyszenia sędziowskie „Iustitia”, zrobili to bez wiedzy rodziców i bez ich zgody na rejestrowanie przebiegu spotkania – ustaliła Małopolska Kurator Oświaty Barbara Nowak.

Po wydarzeniu w sieci znalazły się nagrania z wizerunkiem dzieci, które organizatorzy wykorzystali do celów propagandowych.

Jak powiedziała Nowak propozycję udziału w wydarzeniu wysunęła jedna z nauczycielek, a dyrektor szkoły wyraziła zgodę. Do pomysłu włączyły się dwie kolejne nauczycielki klas ósmych oraz jednej klasy piątej.

– Dyrektor szkoły tłumaczyła, że uczestnictwo dzieci z klasy piątej wynikało z faktu, że w wydarzeniu chciał brać udział nauczyciel tej klasy. Szokuje beztroska wobec dzieci – powiedziała kurator.

Jak wynika z ustaleń, wychowawcy nie zakończyli spotkania z działaczami politycznymi nawet wówczas, gdy przekonywano dzieci, że walka z turystyką aborcyjną jest niezgodna z konstytucją.

– Zawsze apeluję do nauczycieli, że nawet jeśli uczestniczą wraz z uczniami w jakimś wydarzeniu, to po pojawieniu się w trakcie jego trwania treści nieodpowiednich dla uczniów, nauczyciele powinni natychmiast przerwać takie spotkanie. Takiej reakcji nie było – podkreśliła Barbara Nowak. Jej zdaniem „nauczyciele wydawali się być nawet zadowoleni z faktu, że uczestniczą w politycznym mitingu wraz z dziećmi”.

„Dyrektor Szkoły będzie miał 7 dni, by odnieść się do ustaleń wizytatorów oświaty. Sprawa trafi do komisji dyscyplinarnej, która będzie wyjaśniała sprawę, a następnie będzie mogła ukarać tak dyrektor szkoły, jak i nauczycieli” – zauważa portal wPolityce.pl.

Wyjaśnień w tej sprawie domaga się również burmistrz Dobczyc Tomasz Suś, który stanowczo stwierdził, że nie zapraszał do udziału młodzieży w spotkaniu „Tour de Konstytucja” i nie wydawał poleceń w tej sprawie.
pch24.pl
za:pch24.pl/bez-wiedzy-i-zgody-rodzicow-beda-wyciagniete-konsekwencje-za-wciaganie-dzieci-w-polityczna-hucpe-opozycji/