Witamy serdecznie na stronie internetowej Oddziału Łódzkiego
Katolickiego Stowarzyszenia Dziennikarzy.

Mamy nadzieję, że ułatwimy Państwu docieranie do rzetelnej informacji. Tutaj chcemy prezentować wielkość oraz problemy naszego Kościoła, zagadnienia społeczne, cywilizacyjne, publikacje członków Stowarzyszenia, stanowiska w ważnych kwestiach. Nie będziemy konkurować w informacjach bieżących z innymi portalami (niektóre z nich wskazujemy w odnośnikach), natomiast gorąco zapraszamy do lektury wszystkich tekstów - ich aktualność znacznie przekracza czas prezentacji na stronie głównej. Zachęcamy do korzystania z odnośników: "Publikacje" i "Polecane". Mamy nadzieję na stały rozwój strony dzięki aktywnej współpracy użytkowników. Z góry dziękujemy za materiały, uwagi, propozycje.
Prosimy kierować je na adres: lodz@katolickie.media.pl

Wydarzenia

Wielka Brytania: Katolickie ośrodki adopcyjne prawnie zmuszone oddawać dzieci homoseksualistom

„Tylko dla małżeństw” - taka zasada obowiązywała w katolickich ośrodkach adopcyjnych. Gdy w Wielkiej Brytanii wprowadzono prawo antydyskryminacyjne, ośrodki dostały dwadzieścia miesięcy, żeby się „przystosować”. Kościół katolicki został zmuszony by zamknąć część z nich, z prowadzenia innych się wycofał. Kilka ośrodków próbowało walczyć, domagając się wyłączenia spod regulacji antydyskryminacyjnych. W środę Trybunał Charytatywny (Charity Tribunal) orzekł jednak, że nie mają na co liczyć.

Część z nich z tego powodu wolało zakończyć działalność. Wiele przeszło w ręce świeckich organizacji charytatywnych. Kilka walczyło do końca. W środę brytyjski trybunał orzekł, że od praw dla homoseksualistów nie ma wyjątków

Wniosek o wyłączenie spod „równościowej” ustawy instytucji katolickich złożyła w sądzie działająca przy diecezji organizacja Catholic Care z Leeds. Jej przedstawiciele chcieli skorzystać z zapisu, który pozwala organizacjom charytatywnym na pominięcie pewnych regulacji, jeśli konieczność taka wynika bezpośrednio z celów statutowych. Catholic Care argumentowała, że ośrodek katolicki ma prawo kierować się nauczaniem Kościoła i odmówić parze homoseksualnej adopcji.

Dla sądu moralne zobowiązania katolików nie miały jednak znaczenia. Orzekł, że nie zezwalając na adopcję dla homoseksualistów ośrodki łamią prawo, bo dyskryminują pary homoseksualne. Pracownicy Catholic Care mają teraz do wyboru: podporządkować się przepisom i zacząć obsługiwać pary homoseksualne pod groźba utraty licencji lub zamknąć ośrodek.

Wielka Brytania zalegalizowała homoseksualne związki partnerskie w 2005 roku, nadając im niemal wszystkie prawa przysługujące małżeństwom, łącznie z prawem do adopcji. W tym samym roku ukazał się watykański dokunent jasno określający stanowisko Kościoła w tej kwestii.

- Włączenie dzieci do związków homoseksualnych na drodze adopcji oznacza w rzeczywistości dokonanie przemocy na tych dzieciach w tym sensie, że wykorzystuje się ich bezbronność dla włączenia w środowisko, które nie sprzyja ich pełnemu rozwojowi ludzkiemu – pisał ówczesny kardynał Ratzinger. Podkreślił także, że adopcja dzieci przez związki homoseksualne byłaby „niemoralna i w jawnej sprzeczności z zasadą uznaną także przez Konwencję międzynarodową ONZ o prawach dzieci, według której najważniejszą wartością, którą trzeba chronić, jest w każdym wypadku dobro dziecka, będącego istotą słabszą i bezbronną”. Jak widać brytyjski Trybunał Charytatywny bardziej obchodzą jednak antydyskryminacyjne prawa homoseksualistów.
AJ/Telegraph.co.uk

za: http://nowa.myslpolska

Copyright © 2017. All Rights Reserved.