Witamy serdecznie na stronie internetowej Oddziału Łódzkiego
Katolickiego Stowarzyszenia Dziennikarzy.

Mamy nadzieję, że ułatwimy Państwu docieranie do rzetelnej informacji. Tutaj chcemy prezentować wielkość oraz problemy naszego Kościoła, zagadnienia społeczne, cywilizacyjne, publikacje członków Stowarzyszenia, stanowiska w ważnych kwestiach. Nie będziemy konkurować w informacjach bieżących z innymi portalami (niektóre z nich wskazujemy w odnośnikach), natomiast gorąco zapraszamy do lektury wszystkich tekstów - ich aktualność znacznie przekracza czas prezentacji na stronie głównej. Zachęcamy do korzystania z odnośników: "Publikacje" i "Polecane". Mamy nadzieję na stały rozwój strony dzięki aktywnej współpracy użytkowników. Z góry dziękujemy za materiały, uwagi, propozycje.
Prosimy kierować je na adres: lodz@katolickie.media.pl

Wydarzenia

Kaj chodzi KAI ?

KAI – jak zresztą inne media ( poza Naszym Dziennikiem-kn) – nie ujęła w streszczeniu komunikatu po obradach episkopatu apelu biskupów o obronę mediów publicznych.  Abp Głódź poirytowany postawą dziennikarzy postanowił samodzielnie wystąpić.

- Ani Telewizja Polska ani Polskie Radio, nie nagłośniły apelu Episkopatu w ich obronie, zawartego w komunikacie z 348. zebrania plenarnego Konferencji Episkopatu – dziwił się. „Nie rozumiem tej postawy, chyba że dziennikarze i dyrektorzy programów ustawiają się już do innej rzeczywistości. Nie powinni jednak lekceważyć takiego sojusznika jakim jest Kościół” – powiedział.

Rzecz to kuriozalna. W chwilach rozstrzygnięć episkopat nie ma swojej reprezentacji w kościelnej agencji. Czy polityka kadrowa, która dopuściłaby do KAI konserwatywną reprezentację większości jest naprawdę niemożliwa?

Ani społeczeństwo, ani Kościół nie mogą liczyć na koncernowe dzienniki, ale czy normalną rzeczą jest cenzura wypowiedzi biskupów ze strony mediów katolickich.

W ogłoszonym wczoraj fragmencie komunikatu z obrad Konferencji Episkopatu w Łomży – który Agencja pominęła – czytamy: „Biskupi z uwagą obserwują działania wszystkich, od których zależy kształt przyszłej ustawy medialnej. Są zaniepokojeni szeregiem poczynań, które mogą zagrozić wprost istnieniu mediów publicznych. Zlikwidowanie abonamentu, niepewność wysokości budżetu przeznaczonego na tzw. zadania misji publicznej budzą niepokój o przyszłość Polskiego Radia i Telewizji Polskiej. Konferencja Episkopatu Polski z całą mocą apeluje o odpowiedzialne stanowienie prawa medialnego i dbałość Parlamentu o media publiczne. Ponadto biskupi apelują o przywrócenie zapisów dotyczących wspierania chrześcijańskiego systemu wartości i umacniania rodziny poprzez media.”

Abp Głódź zapowiedział, że sytuacja mediów publicznych będzie jednym z tematów, jakie poruszy strona kościelna podczas spotkania Komisji Wspólnej Rządu i Episkopatu w najbliższy czwartek 25 czerwca. Sam będzie referować tę kwestię.

Politycy PO zamierzając powstrzymać krytykę beznadziejnej ustawy medialnej włączyli do niej paragraf o ochronie wartosci chrześcijańskich, nie usuwając jednakże zobowiązania mediów do niedyskryminowania  (promocji) gejów.

Jak widać biskupi kupić się nie dali, skoro zagrożony jest pluralizm mediów.
za: http://www.bibula.com/?p=10432

Copyright © 2017. All Rights Reserved.