Witamy serdecznie na stronie internetowej Oddziału Łódzkiego
Katolickiego Stowarzyszenia Dziennikarzy.

Mamy nadzieję, że ułatwimy Państwu docieranie do rzetelnej informacji. Tutaj chcemy prezentować wielkość oraz problemy naszego Kościoła, zagadnienia społeczne, cywilizacyjne, publikacje członków Stowarzyszenia, stanowiska w ważnych kwestiach. Nie będziemy konkurować w informacjach bieżących z innymi portalami (niektóre z nich wskazujemy w odnośnikach), natomiast gorąco zapraszamy do lektury wszystkich tekstów - ich aktualność znacznie przekracza czas prezentacji na stronie głównej. Zachęcamy do korzystania z odnośników: "Publikacje" i "Polecane". Mamy nadzieję na stały rozwój strony dzięki aktywnej współpracy użytkowników. Z góry dziękujemy za materiały, uwagi, propozycje.
Prosimy kierować je na adres: lodz@katolickie.media.pl

Joanna Lichocka-Znów pobrzękują ruskie medale

W ostatnich dniach głosowania w Sejmie były tego widocznym znakiem, wyraźnie pokazała się w Polsce partia Łukaszenki i Putina. Z wielką determinacją politycy tego stronnictwa realizują scenariusz niewątpliwie napisany cyrylicą – wystarczy zajrzeć do rosyjskiej prasy.

Nienawiść do własnego rządu i państwa popycha polityków Platformy do kibicowania Łukaszence i Putinowi w walce z Polską.

Nikt, kto obiektywnie ocenia ostatnie wydarzenia, nie ma wątpliwości, że śmierć ludzi próbujących przedrzeć się przez białorusko-polską granicę obciąża reżim Łukaszenki. Nikt też nie ma wątpliwości, że reżim ten dopuszcza kolejne takie ofiary.

To bezwzględna walka z Polską, która ma być realizowana także przez polską armię Putina i Łukaszenki.

Widzieliśmy ją w Sejmie, widzimy w platformerskich, postkomunistycznych mediach.

Polsce będzie trudniej mierzyć się z tym kryzysem niż np. Litwie, która takiej wewnętrznej V kolumny nie ma. Podobnie jak po Smoleńsku, tak teraz Tusk i jego podwładni z partii mogą być określani w rosyjskiej prasie „naszymi ludźmi w Warszawie”.

Jeśli chodzi o interesy Putina, spisują się na medal. Który to już raz w polskiej historii słyszymy to straszne pobrzękiwanie ruskich medali?

Joanna Lichocka

za:niezalezna.pl

Copyright © 2017. All Rights Reserved.