Ukraiński portal przypomniał Tuskowi o Smoleńsku „Mamy nadzieję, że pan premier wciąż dużo pamięta”

- Zbliża się 12. rocznica katastrofy smoleńskiej. Mamy nadzieję, że były polski premier Donald Tusk wciąż dużo pamięta - tak ukraiński portal Euromaidan odpowiedział na dzisiejszy wpis Tuska na temat Borisa Johnsona.
Donald Tusk, przewodniczący Platformy Obywatelskiej i Europejskiej Partii Ludowej, zamieścił dzisiaj na Twitterze wpis adresowany do premiera Wielkiej Brytanii, Borisa Johnsona.

Szef rządu w Londynie dziś porównał inwazję Rosji na Ukrainę do podjęcia przez Brytyjczyków decyzji o opuszczeniu Unii Europejskiej. „Wiem, że obywatele Wielkiej Brytanii, podobnie jak obywatele Ukrainy, instynktownie wybierają wolność za każdym razem" - powiedział Johnson na konwencji Partii Konserwatywnej.

Tusk postanowił skrytykować Borisa Johnsona.

- Wciąż pamiętam entuzjazm Putina i Trumpa po referendum [brexitowym]. Boris, twoje słowa obrażają Ukraińców, Brytyjczyków i zdrowy rozsądek - napisał lider PO.

Byłemu przewodniczącemu Rady Europejskiej odpowiedział ukraiński portal Euromaidan.

"Donald Tusk przypomina Borisowi Johnsowi Brexit. Zbliża się 12. rocznica katastrofy smoleńskiej. Mamy nadzieję, że były polski premier wciąż dużo pamięta. Z entuzjazmem przypominamy" - napisano na Twitterowym profilu niezależnego medium.

za:niezalezna.pl