Witamy serdecznie na stronie internetowej Oddziału Łódzkiego
Katolickiego Stowarzyszenia Dziennikarzy.

Mamy nadzieję, że ułatwimy Państwu docieranie do rzetelnej informacji. Tutaj chcemy prezentować wielkość oraz problemy naszego Kościoła, zagadnienia społeczne, cywilizacyjne, publikacje członków Stowarzyszenia, stanowiska w ważnych kwestiach. Nie będziemy konkurować w informacjach bieżących z innymi portalami (niektóre z nich wskazujemy w odnośnikach), natomiast gorąco zapraszamy do lektury wszystkich tekstów - ich aktualność znacznie przekracza czas prezentacji na stronie głównej. Zachęcamy do korzystania z odnośników: "Publikacje" i "Polecane". Mamy nadzieję na stały rozwój strony dzięki aktywnej współpracy użytkowników. Z góry dziękujemy za materiały, uwagi, propozycje.
Prosimy kierować je na adres: lodz@katolickie.media.pl

Rosyjski ambasador grozi Polsce

Ambasador Rosji w Warszawie, Siergiej Andriejew, zagroził Polsce działaniami odwetowymi w przypadku, gdyby rosyjska ambasada w naszym kraju przestała funkcjonować.
W wywiadzie udzielonym agencji Reuters Andriejew przyznał, że kierowana przez niego placówka dyplomatyczna w polskiej stolicy zmaga się z problemami finansowymi.

„Mamy pewne rezerwy gotówkowe, ale nie są one nieograniczone i jeśli sytuacja się nie zmieni, po pewnym czasie może się okazać, że nie będziemy w stanie zapłacić rachunków. Powinno być jasne, że jak tylko nasza ambasada przestanie tu funkcjonować, to samo stanie się z polską ambasadą w Moskwie” – tłumaczył Reutersowi ambasador putinowskiego reżimu w polskiej stolicy.

Zdaniem Andriejewa stanowisko Polski wobec Rosji jest „szczególnie wrogie”. Jak żalił się rosyjski ambasador londyńskiej agencji „w NATO, w Unii Europejskiej, w Europie, kreują wizerunek kraju najbardziej nieprzyjaznego Rosji” a Rzeczpospolita ma jego zdaniem przodować w tego typu działalności.

Problemy finansowe, w jakich znalazła się rosyjska placówka dyplomatyczna w Warszawie wynikają z faktu zablokowania pod koniec marca przez polskie władze kont bankowych ambasady Federacji Rosyjskiej w naszym kraju.

Przed kilkoma tygodniami z Polski wydalono również 45 rosyjskich dyplomatów, którzy według strony polskiej prowadzili „działalność niezgodną z polskim prawem” oraz naruszali normy konwencji wiedeńskiej.

za:www.fronda.pl

Copyright © 2017. All Rights Reserved.