Witamy serdecznie na stronie internetowej Oddziału Łódzkiego
Katolickiego Stowarzyszenia Dziennikarzy.

Mamy nadzieję, że ułatwimy Państwu docieranie do rzetelnej informacji. Tutaj chcemy prezentować wielkość oraz problemy naszego Kościoła, zagadnienia społeczne, cywilizacyjne, publikacje członków Stowarzyszenia, stanowiska w ważnych kwestiach. Nie będziemy konkurować w informacjach bieżących z innymi portalami (niektóre z nich wskazujemy w odnośnikach), natomiast gorąco zapraszamy do lektury wszystkich tekstów - ich aktualność znacznie przekracza czas prezentacji na stronie głównej. Zachęcamy do korzystania z odnośników: "Publikacje" i "Polecane". Mamy nadzieję na stały rozwój strony dzięki aktywnej współpracy użytkowników. Z góry dziękujemy za materiały, uwagi, propozycje.
Prosimy kierować je na adres: lodz@katolickie.media.pl

Kościół obchodzi dziś Dzień Świętości Życia

Marsze dla życia, duchowa adopcja, modlitwa w intencji nienarodzonych, a także konferencje i otwarcie nowych „okien życia” – tak Kościół w Polsce będzie celebrował Dzień Świętości Życia, przypadający dziś - w uroczystość Zwiastowania Pańskiego. 25 marca - w uroczystość Zwiastowania Najświętszej Maryi Panny – jak co roku obchodzony jest w Polsce także jako Dzień Świętości Życia. W całym kraju zaplanowano w związku z tym szereg wydarzeń.

Pod patronatem ordynariusza warszawsko-praskiego abp. Henryka Hosera w podziemiach katedry św. Floriana odbędzie się konferencja „Wybieram życie” organizowana przez Rycerzy Kolumba. Po Mszach św. o godz. 18.00 w katedrze warszawsko-praskiej i w sanktuarium Matki Bożej Łaskawej ulicami Warszawy przejdzie Marsz "Światło dla Życia", który połączy się na pl. Zamkowym i wspólnie dotrze na pl. Piłsudskiego. Także dziś ulicami Łomży i Ostrołęki przejdzie m.in. Marsz dla Życia i Rodziny.

Zespół Ekspertów Konferencji Episkopatu Polski ds. Bioetycznych z okazji uroczystości wydał specjalne oświadczenie na temat in vitro . W dokumencie zwrócono uwagę, iż sprzeciw Kościoła wobec tej metody wynika z faktu naruszania godności człowieka w trakcie procedury zapłodnienia pozaustrojowego.

- Każda istota ludzka ma prawo do życia – przypomniał rzecznik episkopatu ks. Józef Kloch. – Dlatego nie jest moralnie dopuszczalna selekcja, zamrażanie zarodków czy też ich zabijanie. Pogląd, że ludzkie życie zaczyna się od poczęcia, jest racjonalny, naukowy, a nie religijny – podkreślał ks. Kloch.

W dokumencie zachęca się małżonków i personel medyczny do podejmowania skutecznej diagnostyki i leczenia niepłodności, bowiem usunięcie jej przyczyn daje znacznie większe szanse na urodzenie dziecka w sposób naturalny, niż procedury wspomaganego sztucznie rozrodu, w tym in vitro.
AJ/KAI/RV

za: fronda.pl* Kategoria: Polska  * czwartek, 25 marca 2010 07:34 (kn)

Copyright © 2017. All Rights Reserved.