Witamy serdecznie na stronie internetowej Oddziału Łódzkiego
Katolickiego Stowarzyszenia Dziennikarzy.

Mamy nadzieję, że ułatwimy Państwu docieranie do rzetelnej informacji. Tutaj chcemy prezentować wielkość oraz problemy naszego Kościoła, zagadnienia społeczne, cywilizacyjne, publikacje członków Stowarzyszenia, stanowiska w ważnych kwestiach. Nie będziemy konkurować w informacjach bieżących z innymi portalami (niektóre z nich wskazujemy w odnośnikach), natomiast gorąco zapraszamy do lektury wszystkich tekstów - ich aktualność znacznie przekracza czas prezentacji na stronie głównej. Zachęcamy do korzystania z odnośników: "Publikacje" i "Polecane". Mamy nadzieję na stały rozwój strony dzięki aktywnej współpracy użytkowników. Z góry dziękujemy za materiały, uwagi, propozycje.
Prosimy kierować je na adres: lodz@katolickie.media.pl

„Zieloni Khmerzy atakują”. Łukasz Warzecha: klimatyści stają się coraz bardziej sfanatyzowani i skrajni

„Podczas szczytu klimatycznego COP 27 w Szarm el-Szejk w Egipcie prezydenta Andrzeja Dudę dopadła polska aktywistka klimatyczna, 21-letnia Dominika Lasota. (…) Wiele osób zadawało sobie pytanie, w jaki sposób pani Lasota dostała się do egipskiego kurortu. Jako szczera i oddana towarzyszka z obozu klimatystycznego powinna była dojechać na rowerku, ale niestety, takiej determinacji nie wykazała.

Czytaj więcej...

Ataki na Jana Pawła II. Abp Ryś: Za granicą przecierają oczy ze zdumienia

„Kiedy mówię im o tym, co się w Polsce dzieje, przecierają oczy ze zdumienia. Dla mnie samego również jest to niezrozumiałe” – powiedział metropolita łódzki abp Grzegorz Ryś, pytany o ataki na św. Jana Pawła II.
Św. Jan Paweł II w Polsce nie tylko przestaje być autorytetem dla młodych ludzi, ale staje się obiektem kpin i żartów. Ten stan rzeczy

Czytaj więcej...

Warszawa: szczątki prezydentów rządu RP na uchodźstwie spoczęły w Świątyni Opatrzności Bożej

Wcześniej w świątyni sprawowana była Msza św. żałobna z udziałem najwyższych władz Rzeczypospolitej. Eucharystii przewodniczył abp Stanisław Gądecki, przewodniczący Konferencji Episkopatu Polski. Sprowadzenie do Polski prochów Prezydentów RP na uchodźstwie jest symbolicznym zamknięciem trwających od 2018 r. obchodów setnej rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości.

Czytaj więcej...

Małgorzata Wassermann: Najważniejsi politycy PO mogli być szantażowani przez rosyjskie służby

Posłanka PiS Małgorzata Wassermann komentując wypowiedź Donalda Tuska w sprawie taśm z afery podsłuchowej stwierdziła, że najważniejsi politycy Platformy Obywatelskiej mogli być szantażowani przez służby rosyjskie.
Wassermann na antenie telewizji wPolsce.pl wyraziła opinię, że warto byłoby „powołać ciało, które zbada kwestię uzależniania naszego państwa od surowców płynących z Rosji”.

Czytaj więcej...

Prawda sama się obroni

 L. Kochanowicz-Mańk o kłamstwach w sprawie zawyżonych cen ciepła dot. uruchomienia Ciepłowni Geotermalnej w Toruniu: Prawda sama się obroni. Za moment mieszkańcy Torunia otrzymają pierwsze faktury i przekonają się, że nie ma wzrostu cen o 500 procent

Czytaj więcej...

Musimy porozmawiać o Białorusinach

Wraz z nową falą ataków na cywilów i infrastrukturę cywilną na Ukrainie narasta poczucie goryczy, jeśli nie gniewu, Ukraińców wobec Białorusinów. Mają pretensje, że liderka białoruskiej opozycji Swiatłana Cichanouska i jej emigracyjny obóz robią za mało, że Białorusini nie buntują się tak jak w 2020 r. Podejrzewają nawet, że Białorusini tak naprawdę popierają ruski mir i jego ludobójstwo.

Czytaj więcej...

Toruń: 80. rocznica powstania Rady Pomocy Żydom Żegota

W Toruniu, w 80. Rocznicę powstania Żegoty, odbyła się konferencja, podczas której odsłonięto tablice z kolejnymi nazwiskami pomordowanych Polaków ratujących Żydów podczas II Wojny Światowej.
Uroczystość odbyła się w Kaplicy Pamięci Polskich Męczenników w toruńskim Sanktuarium NMP Gwiazdy Nowej Ewangelizacji i św. Jana Pawła II.

Czytaj więcej...

Aborcyjna prowokacja kosztem dziecka? Kilkuletnia dziewczynka marzła podczas protestu zwolenników dzieciobójstwa

22 października środowiska upominające się o prawna ochronę życia nienarodzonego spotkały się na modlitwie pod siedzibą Trybunału Konstytucyjnego. W druga rocznicę stwierdzenia przez tą instancję niezgodności aborcji eugenicznej z konstytucją, zebrani modlili się za dzieci zagrożone morderstwem prenatalnym. Wydarzenie zakłócali jednak zwolennicy dzieciobójstwa. Wśród nich znalazła się również kobieta z córką – mającą na sobie zaledwie sweter i klapki w zimny jesienny dzień.

Czytaj więcej...

Ryszard Czarnecki - „Ja sie pytom”

Za późnego Gierka krążył dowcip, jak to na spotkaniu z I sekretarzem kompartii wstaje gość i mówi: „Jestem górnik z Kopalni Bytom. Gdzie jest mięso, ja sie pytom?”. Zamieszanie, gwar, wyprowadzają górnika.
Po przerwie wstaje inny gość: „Jestem sztygar z Kopalni Bytom. Gdzie jest mój górnik, ja sie pytom?”. Ja też chciałbym trochę „popytoć”.

Czytaj więcej...

Armenii bolesny rachunek sumienia?

Wojna na Ukrainie i groźby użycia broni jądrowej przez Rosję zdominowały media, więc w cieniu wielkiej wojny nikną wydarzenia na obrzeżach imperium rosyjskiego.
A są one ważne, bo pokazują stopień utraty wpływów przez Moskwę, co wkrótce przełoży się i na części składowe Federacji Rosyjskiej.
Mowa o konflikcie o Karabach.

Czytaj więcej...

„Okruchy przeszłości – w Warszawie otwarto wystawę dot. znalezisk archeologicznych odkrytych pod dawnym Pałacem Saskim

Wystawa „Okruchy przeszłości” dotyczy znalezisk archeologicznych, które zostały odkryte przed laty, gdy były przeprowadzane pierwsze badania pod dawnym Pałacem Saskim. W tej chwili badania są kontynuowane – powiedział wicepremier, szef MKiDN, Piotr Gliński, podczas dzisiejszego wernisażu ekspozycji na Pl. Piłsudskiego w Warszawie.

Czytaj więcej...

W obronie arcybiskupa

Zarząd Polskiego Stowarzyszenia Familiologicznego wydał list poparcia dla metropolity krakowskiego, w którym broni autorytetu nauczycielskiego Kościoła oraz wiary i moralności.

Czytaj więcej...

TVN się zwija. Polacy mają was gdzieś...

Jak donoszą media światowe, amerykański gigant medialny Warner Bros. Discovery, właściciel w Polsce stacji TVN, podjął właśnie decyzję o kolejnych zwolnieniach. Sprawa dotyczy głównie pracujących w pionie Warner Bros. Television Group.

Czytaj więcej...

Copyright © 2017. All Rights Reserved.