Witamy serdecznie na stronie internetowej Oddziału Łódzkiego
Katolickiego Stowarzyszenia Dziennikarzy.

Mamy nadzieję, że ułatwimy Państwu docieranie do rzetelnej informacji. Tutaj chcemy prezentować wielkość oraz problemy naszego Kościoła, zagadnienia społeczne, cywilizacyjne, publikacje członków Stowarzyszenia, stanowiska w ważnych kwestiach. Nie będziemy konkurować w informacjach bieżących z innymi portalami (niektóre z nich wskazujemy w odnośnikach), natomiast gorąco zapraszamy do lektury wszystkich tekstów - ich aktualność znacznie przekracza czas prezentacji na stronie głównej. Zachęcamy do korzystania z odnośników: "Publikacje" i "Polecane". Mamy nadzieję na stały rozwój strony dzięki aktywnej współpracy użytkowników. Z góry dziękujemy za materiały, uwagi, propozycje.
Prosimy kierować je na adres: lodz@katolickie.media.pl

Mołdawia na celowniku Putina?

Moskwa najwidoczniej chce sobie odbić niepowodzenia na froncie ukraińskim. Tym razem znalazła o wiele słabszego „chłopca do bicia”. Chodzi o destabilizację sytuacji w Mołdawii, tak by za wszelką cenę powstrzymać jej prozachodnie aspiracje. Zdaniem władz w Kiszyniowie w najbliższym czasie może dojść do zbrojnej rosyjskiej prowokacji.

Czytaj więcej...

Media głównego nurtu milczą o otruciu ks. Blachnickiego. A jeśli coś piszą, to nie podają nazwisk agentów i esbeków

Największe polskie portale ograniczają się do "przeklejania" PAP-owskich depesz na temat efektów drugiego śledztwa IPN ws. śmierci ks. Franciszka Blachnickiego z 1987 roku. Na portalu gazeta.pl i portalu "Newsweeka" w ogóle próżno szukać jakichkolwiek informacji o wczorajszej konferencji ministra sprawiedliwości Zbigniewa Ziobry, prezesa IPN Karola Nawrockiego i prokuratora Andrzeja Pozorskiego. Nie ma też wzmianek o

Czytaj więcej...

Europarlamentarzyści apelują do prezydenta UEFA o wykluczenie Białorusi z eliminacji do Euro 2024

Z inicjatywy byłego reprezentanta Polski, a obecnie europosła Tomasza Frankowskiego, eurodeputowani wystąpili z apelem do prezydenta europejskiej federacji piłkarskiej (UEFA) - Słoweńca Aleksandra Ceferina o wykluczenie z rozpoczynających się za kilka dni eliminacji do Mistrzostw Europy 2024, reprezentacji wspierającej rosyjską inwazję zbrojną na Ukrainę - Białorusi.

Czytaj więcej...

Młodzież nie jest ubecka

Skrajna lewica, niezależnie od szyldu, pod jakim to czyni, przypuściła atak na Jana Pawła II, wykorzystując do tego „prace” totalitarnych służb PRL. Wrogowie świętego Polaka zdają się liczyć na polską młodzież. Podobnie skrajna lewica zdaje się uważać, że kilka agresywnych kobiet w czasie tzw. „strajku” po decyzji TK w sprawie aborcji to reprezentanci polskiej młodzieży.

Czytaj więcej...

Jedno sformatowane lewicowe stado

Jeśli spojrzeć na opozycyjną część sceny politycznej, teoretycznie mamy do czynienia z całym spektrum poglądów: od konserwatywnego PSL po skrajnych lewaków. To jednak pozory. Trudno bowiem oprzeć się wrażeniu, że rzeczywiste ośrodki decyzyjne, tworzące agendę polityczną, są poza Sejmem.

Czytaj więcej...

Europejski Dzień Pamięci o Sprawiedliwych

Przypada dziś Europejski Dzień Pamięci o Sprawiedliwych. Jest to święto ustanowione przez Parlament Europejski w 2012 roku. W tym dniu w szczególny sposób pamiętamy o osobach, które sprzeciwiały się ustrojom totalitarnym i masowym zbrodniom w XX i XXI wieku. Podczas II wojny światowej, narażając swoje życie, ratowały Żydów, dając im schronienie.

Czytaj więcej...

R. Bąkiewicz złoży zawiadomienie do prokuratury ws. próby przejęcia władzy w Stowarzyszeniu Marsz Niepodległości

Składamy zawiadomienie do prokuratury o możliwości popełnienia przestępstwa w związku z bezprawną próbą przejęcia władzy w Stowarzyszeniu Marsz Niepodległości – poinformował Robert Bąkiewicz.

Robert Winnicki, prezes Ruchu Narodowego, poseł Konfederacji, poinformował w niedzielę, że Walny Zjazd Stowarzyszenia Marsz Niepodległości odwołał z funkcji prezesa ugrupowania Roberta Bąkiewicza i powołał na prezesa Bartosza Malewskiego.

Czytaj więcej...

Minister Czarnek: Mikołaj Kopernik urodził się dla Europy i świata

Mikołaj Kopernik urodził się dla Europy i dla świata – powiedział szef MEiN Przemysław Czarnek podczas inauguracji Światowego Kongresu Kopernikańskiego. Dodał, że urodził się on po to, aby dokonać rzeczy wielkich.
Minister edukacji i nauki wziął w niedzielę w Toruniu udział w inauguracji Światowego Kongresu Kopernikańskiego i powołaniu członków Akademii Kopernikańskiej.

Czytaj więcej...

Trwa zbiórka darów dla Ukrainy prowadzona przez Stowarzyszenie „Przeszłość – Przyszłości”

Puławskie Stowarzyszenie „Przeszłość – Przyszłości” rozpoczyna kolejną zbiórkę darów na rzecz Polaków mieszkających na Ukrainie. Dary zbierane będą w województwie lubelskim w ramach akcji ,,Razem dla Rodaków ze Wschodu”. Przedsięwzięcie organizowane jest na terenie placówek oświatowych w powiatach: puławskim, ryckim, opolskim oraz lubartowskim.

Czytaj więcej...

Dlaczego tak trudno pomóc Syrii

Prawie 6 tys. zabitych, 15,5 tys. rannych i 5,5 mln ludzi bez dachu nad głową to bilans ubiegłotygodniowego trzęsienia ziemi w północnej Syrii. Wedle ostatnich informacji 16 samolotów z pomocą humanitarną z Emiratów Arabskich wylądowało w Syrii, a tylko jeden z Chin i Białorusi, trzy z Rosji i sześć z Iranu. Komentatorzy zauważają, że ta tragedia

Czytaj więcej...

Jurek do Michajłowa

Rosyjska Cerkiew opublikowała list zwierzchnika polskiego prawosławia metropolity Sawy (TW „Jurek”) do patriarchy moskiewskiego Cyryla (TW „Michajłow”) wysłany z okazji 14. rocznicy objęcia przez niego funkcji zwierzchnika rosyjskiej Cerkwi.

Czytaj więcej...

Bierzcie ściągawkę od min. Maląg

Miałem ostatnio okazję posłuchać polityków PiS występujących w TVN. Asertywności im nie brak, w niemal każdej kwestii. Poza bodaj jedną – obroną polityki społecznej PiS. I tak w TVN24 w „Kawie na ławie” Robert Biedroń pomstował, że dzieci w polskich szkołach są niedożywione. I że PiS zaniedbuje tę kwestię.Jaka była odpowiedź polityków PiS?

Czytaj więcej...

Euromiecz wisi tuż nad naszymi głowami!

SS-Untersturmführer dr Friedrich Gollert nie był byle kim. Przed wojną zręczny adwokat o gruntownym wykształceniu, a od 1 lutego 1941 r. najbliższy, zaufany urzędnik samego dr. Ludwiga Fischera, gubernatora dystryktu warszawskiego przez cały okres okupacji. Gollert podawał się za ewangelika i był także biznesmenem, współwłaścicielem fabryki amunicji powiązanym z wielką burżuazją niemiecką. Kiedy jednak jego samochód zatrzymał się na Wzgórzu Wawelski

Czytaj więcej...

Kto przeciw?

Polska spółka Centralny Port Komunikacyjny podpisała z ukraińską firmą Ukrzaliznica umowę o współpracy w budowaniu nowej infrastruktury kolejowej w europejskim formacie rozstawu torów. Jej sztandarowym projektem jest linia kolei dużych prędkości (250 km/godz.), która ma połączyć Warszawę z Kijowem via Lwów.

Czytaj więcej...

Deklaracja ryska

31 stycznia br. ministrowie spraw zagranicznych Polski Zbigniew Rau, Estonii Urmas Reinsalu, Litwy Gabrielius Landsbergis i Łotwy Edgars Rinkēvičs podpisali w Rydze deklarację o wspólnym postrzeganiu natury zagrożeń i o pogłębieniu współpracy w dziedzinie bezpieczeństwa, rozwoju gospodarczego oraz na rzecz pomocy dla walczącej z rosyjskim najazdem Ukrainy.

Czytaj więcej...

Copyright © 2017. All Rights Reserved.