Witamy serdecznie na stronie internetowej Oddziału Łódzkiego
Katolickiego Stowarzyszenia Dziennikarzy.

Mamy nadzieję, że ułatwimy Państwu docieranie do rzetelnej informacji. Tutaj chcemy prezentować wielkość oraz problemy naszego Kościoła, zagadnienia społeczne, cywilizacyjne, publikacje członków Stowarzyszenia, stanowiska w ważnych kwestiach. Nie będziemy konkurować w informacjach bieżących z innymi portalami (niektóre z nich wskazujemy w odnośnikach), natomiast gorąco zapraszamy do lektury wszystkich tekstów - ich aktualność znacznie przekracza czas prezentacji na stronie głównej. Zachęcamy do korzystania z odnośników: "Publikacje" i "Polecane". Mamy nadzieję na stały rozwój strony dzięki aktywnej współpracy użytkowników. Z góry dziękujemy za materiały, uwagi, propozycje.
Prosimy kierować je na adres: lodz@katolickie.media.pl

Dość handlu w niedzielę! CBOS: Polacy chcą święcić dzień święty!

Według badań CBOS przeciwko handlowi w niedzielę jest aż 61 procent badanych Polaków! Jest ich dwukrotnie więcej niż zwolenników. Wszystko wskazuje więc na to, że Polacy zamiast galerii handlowej wolą kościół i rodzinny spacer.

W sondażu zakaz handlu popiera aż 65 procent kobiet oraz 57 procent mężczyzn. Naturalnie - największy sprzeciw wobec niedzielnych zakupów wyrażają osoby pracujące w sektorze usług - 81 procent. To powinno przekonać resztę społeczeństwa - czasem ważniejsze od naszych chęci robienia zakupów jest poszanowanie dla czasu wolnego innych osób.

Oczywiście najwięcej przeciwników jest wśród osób, które posiadają swoje firmy, kierowników oraz specjalistów.

Nic jednak nie ma tak wielkiego wpływu na oddanie głosu w sondażu jak religijność osób, które brały udział w sondażu. To tutaj są największe rozbieżności. Spośród osób uczęszczających do kościoła częściej niż raz na tydzień - poparcie dla zakazu wynosi 93 procent. Wśród osób niepraktykujących poparcie jest dużo niższe - tylko 46 procent.

Duży rozdźwięk widać także w przypadku sympatii politycznych. Zwolennicy PiS znacznie częściej popierają zakaz niż ci, którzy głosują chociażby na Nowoczesną, gdzie poparcie dla projektu jest najniższe.

Przekaz płynący z sondażu jest oczywisty - najbardziej przeciwne handlowi niedzielnemu są osoby wierzące, pracujące w sektorze usług oraz zwolennicy PiS. Skoro jednak ogólny wynik sondazu zdecydowanie przechyla szalę na stronę zwolenników niedzielnego odpoczynku od sklepów - widzimy, że Polacy wolą spędzać niedzielę inaczej, aniżeli podczas robienia zakupów. Najwyższy czas, by dzień święty święcić!

za:www.fronda.pl/a/dosc-handlu-w-niedziele-cbos-polacy-chca-swiecic-dzien-swiety,79206.html

Copyright © 2017. All Rights Reserved.