Witamy serdecznie na stronie internetowej Oddziału Łódzkiego
Katolickiego Stowarzyszenia Dziennikarzy.

Mamy nadzieję, że ułatwimy Państwu docieranie do rzetelnej informacji. Tutaj chcemy prezentować wielkość oraz problemy naszego Kościoła, zagadnienia społeczne, cywilizacyjne, publikacje członków Stowarzyszenia, stanowiska w ważnych kwestiach. Nie będziemy konkurować w informacjach bieżących z innymi portalami (niektóre z nich wskazujemy w odnośnikach), natomiast gorąco zapraszamy do lektury wszystkich tekstów - ich aktualność znacznie przekracza czas prezentacji na stronie głównej. Zachęcamy do korzystania z odnośników: "Publikacje" i "Polecane". Mamy nadzieję na stały rozwój strony dzięki aktywnej współpracy użytkowników. Z góry dziękujemy za materiały, uwagi, propozycje.
Prosimy kierować je na adres: lodz@katolickie.media.pl

Płużański: KOD nie ma NIC wspólnego z AK

W sobotnim numerze „Super Expressu” Tadeusz Płużański pisze o fenomenie Polskiego Państwa Podziemnego i nieudolnych próbach odwoływania się do jego tradycji przez Mateusza Kijowskiego i KOD.

„Dlaczego fenomen? Bo przez całą niemal niemiecką okupację - ponad pięć lat - istniały dalej świetnie zorganizowane struktury państwa polskiego: z podziemnym rządem, parlamentem, szkolnictwem, służbą zdrowia, sądownictwem, prasą itd. Żadne państwo nawet nie zbliżyło się do powołania takiej struktury. A jak państwo - nawet w konspiracji - to musi być także wojsko. I tak symbolicznym początkiem PPP jest utworzenie 27 września 1939 r. w oblężonej Warszawie Służby Zwycięstwu Polski - poprzednika Związku Walki Zbrojnej i w końcu Armii Krajowej - największej siły zbrojnej okupowanej przez Niemców Europy. To też był fenomen, nie tylko na Starym Kontynencie, ale też w skali całego świata” – pisze publicysta.

„A mówiąc o polskich współczesnych fenomenach nie sposób nie wspomnieć o Żegocie - jedynej pod okupacją niemiecką organizacji humanitarnej (podległej PPP) niosącej pomoc Żydom, gdzie dla szmalcowników przewidziana była kara śmierci. To wszystko daję pod rozwagę tym, którzy kłamią, że celem Polaków było mordowanie Żydów w polskich miasteczkach, "polskich obozach koncentracyjnych" czy Powstaniu Warszawskim” – podkreśla.

"Potrzebna jest budowa państwa podziemnego, instytucji, które pomogą przenieść nasze wartości przez czas opresji". Kto to powiedział? Naczelny wódz Władysław Sikorski? Komendant główny AK Stefan "Grot" Rowecki? Przewodniczący Rady Jedności Narodowej Kazimierz "Bazyli" Pużak? Nie, to Mateusz "Alimenciarz" Kijowski. Tylko co jego KOD ma wspólnego z AK i prawdziwym Polskim Państwem Podziemnym? NIC” – pisze Płużański.

za:www.stefczyk.info/publicystyka/opinie/pluzanski-kod-nie-ma-nic-wspolnego-z-ak,18147046046#ixzz4Lp9ISUSL

Copyright © 2017. All Rights Reserved.