Witamy serdecznie na stronie internetowej Oddziału Łódzkiego
Katolickiego Stowarzyszenia Dziennikarzy.

Mamy nadzieję, że ułatwimy Państwu docieranie do rzetelnej informacji. Tutaj chcemy prezentować wielkość oraz problemy naszego Kościoła, zagadnienia społeczne, cywilizacyjne, publikacje członków Stowarzyszenia, stanowiska w ważnych kwestiach. Nie będziemy konkurować w informacjach bieżących z innymi portalami (niektóre z nich wskazujemy w odnośnikach), natomiast gorąco zapraszamy do lektury wszystkich tekstów - ich aktualność znacznie przekracza czas prezentacji na stronie głównej. Zachęcamy do korzystania z odnośników: "Publikacje" i "Polecane". Mamy nadzieję na stały rozwój strony dzięki aktywnej współpracy użytkowników. Z góry dziękujemy za materiały, uwagi, propozycje.
Prosimy kierować je na adres: lodz@katolickie.media.pl

KRRiT upomina TVN24. "Tego typu zdarzenia podważają wiarygodność stacji"

Krajowa Rada Radiofonii i Telewizji w sprawie pomylenia pilota Jaka-40 otrzymała kilka tysięcy skarg na ten błąd. KRRiT po przeanalizowaniu sprawy udzieliła telewizji upomnienia.

Przypomnijmy, że premiera filmu „Smoleńsk” wywołała duże zainteresowanie światka medialnego. Wśród ekip realizujących materiały z uroczystego pokazu była również ekipa TVN-u, która postanowiła poprosić o opinię m.in. Artura Wosztyla, pilota Jaka-40. Jak się później okazało wywiadu nie udzielił pilot, a osoba do niego podobna.

Jestem zaskoczony brakiem profesjonalizmu mediów, które kształtują opinię publiczną. Jestem zażenowany tym, że podaje się Polakom nieprawdę. Właśnie tak wygląda manipulacja i próba przedstawiania rzeczy przez media, które sympatyzują z pewnymi siłami politycznymi, a które odrzucają kilka groszy do tego,aby dyskredytować sam film, który poruszył mnie. Polecam uwadze ten krótki film i jednocześnie mam nadzieję, że telewizja TVN naprawi swój błąd, albo celowe działanie – poinformował wówczas na Facebooku Artur Wosztyl.

Wczoraj KRRiT opublikowała na swojej stronie internetowej stanowisko w związku z mylnym przypisaniem wypowiedzi por. Arturowi Wosztylowi:

więcej w:

telewizjarepublika.pl/krrit-upomina-tvn24-quottego-typu-zdarzenia-podwazaja-wiarygodnosc-stacjiquot,38948.html

Copyright © 2017. All Rights Reserved.